Jak prawidłowo wdrażać narzędzia AI w firmie informatycznej?

Najbardziej ryzykowne są rozwiązania darmowe, proponowane przez dostawców usług sztucznej inteligencji. Automatycznie udzielana jest tam zgoda na to, by wprowadzane przez nas dane służyły rozwojowi algorytmu.

Publikacja: 01.12.2023 02:00

Jak prawidłowo wdrażać narzędzia AI w firmie informatycznej?

Foto: Adobe Stock

W ostatnim roku na rynku pojawiło się wiele narzędzi sztucznej inteligencji (AI), kierowanych do przedsiębiorców jako źródło potencjalnego usprawnienia działania firmy. Występują one w różnych wersjach. Każda z nich zapewnia mniejszą bądź większą kontrolę nad wprowadzanymi danymi, a także sposoby ograniczenia wykorzystania tych informacji przez dostawców usług sztucznej inteligencji. Jest to jednak na tyle nowa technologia i do tego tak szybko zmieniająca się, że trudno jej funkcjonowanie zamknąć w klarownych regułach, które można by uznać za bezwzględnie obowiązujące i aktualne. Trzeba też zauważyć, że dokładnego sposobu funkcjonowania narządzi AI, a także sposobu, w jaki wykorzystują dane, nie zawsze możemy być pewni. Zapotrzebowanie wśród przedsiębiorców na tego typu funkcje ułatwiające działalność jest jednak na tyle duże, iż warto przyjrzeć się im dokładniej pod kątem bezpiecznego wdrożenia i użytkowania nowych technologii, tak aby nie tylko nasze dane były bezpieczne ale także aby nie naruszać cudzych praw autorskich czy danych osobowych.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Teraz półroczna e-prenumerata za połowę ceny!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
Muzyk grupy Kult zatrzymany. W tle sfingowana śmierć w USA i wielkie pieniądze
Praca, Emerytury i renty
Od dziś wyższe emerytury i renty. Oto nowe kwoty brutto i na rękę [tabela]
Prawo dla Ciebie
Choroba Ziobry przeszkodą w stawieniu się przed komisją. Adwokat wyjaśnia
Edukacja i wychowanie
Sprawa Collegium Humanum. Eksperci mówią, co z lewymi dyplomami MBA
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Praca, Emerytury i renty
Renta alkoholowa w górę. Kto może na nią liczyć i ile dostanie od 1 marca
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy o patchworkowej rodzinie: pieniądze na dziecko bez zgody żony