fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Eksport wymaga ogromnej pracy i samozaparcia

materiały prasowe
Odległość geograficzna czy bariery językowe nie stanowią dla nas problemu - mówi Katarzyna Michalik, global expansion manager Velis IT Systems.

Rz: Co eksportujecie?

Katarzyna Michalik: Innowacyjne oprogramowanie IT dla rynku nieruchomości komercyjnych, logistycznych oraz przemysłowych. Szukamy zarówno klientów końcowych, jak i lokalnych partnerów biznesowych, z którymi możemy współpracować, budując wspólną sieć, i którzy – znając swe rynki – wprowadzać będą nasze produkty. Przyjętą przez nas strategię potwierdza realizacja 12 zagranicznych projektów oraz rozbudowa i udostępnienie naszych systemów w siedmiu różnych językach.

Gdzie już trafiliście?

Mamy partnera w Japonii, z którym podpiszemy dziś umowę partnerską. Będzie on sprzedawał nasze rozwiązania na tamtejszym rynku. Mamy też partnerów w Arabii Saudyjskiej i w Wielkiej Brytanii, a także własnych klientów w Kanadzie, Hiszpanii i Portugalii. Mamy też bardzo dobry odzew oraz referencje z rynku rosyjskiego. Rosja to dla nas wciąż terra incognita. Staramy się być tam mocno obecni. Poza tym prowadzimy rozmowy z jedną z australijskich instytuc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA