Artur Osiecki

Artur Osiecki

Dziennikarz ekonomiczny specjalizujący się w tematyce funduszy Unii Europejskiej, eksportu, MŚP i samorządów. Redaktor prowadzący portal www.firma.rp.pl. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Producenci urządzeń grzewczych OZE apelują o wsparcie rządu

W apelu do premiera proszą o wsparcie rozwoju branży polskich producentów urządzeń grzewczych OZE, w tym kotłów grzewczych na pelet drzewny i pomp ciepła. Oczekują jak najszybszego zawarcia porozumienia sektorowego w tym obszarze.

Współpraca polsko-ukraińska przy odbudowie Ukrainy ma zyskać szersze ramy i nabrać rozpędu

Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.

Wymiana handlowa z USA rośnie, ale ryzyko braku zapłaty przez firmy z USA też

Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim eksporcie. Jednocześnie coraz więcej amerykańskich firm jest niewypłacalnych.

KUKE będzie ściślej współpracować ze swym japońskim odpowiednikiem

Ożywieniu handlu i inwestycji oraz wymianie informacji i doświadczeń ma służyć umowa o współpracy zawarta przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych z Nippon Export and Investment Insurance.

E-handel sposobem na ekspansję

Wiele mniejszych firm z sektora MŚP od początku istnienia upatruje swej szansy w eksporcie w formule transgranicznej sprzedaży internetowej. Pomagają w tym market places oraz portale wspierające e-commerce.

Oszast: Małe i średnie firmy też mogą eksportować

Korzystając z wiedzy nabytej przez wiele lat od zagranicznych inwestorów rodzime przedsiębiorstwa powinny kierować się mocniej w stronę sprzedaży i ekspansji zagranicznej - mówi Grzegorz Oszast, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Kontrahenci z zagranicy zapytają firmy o kwestie ESG

Krajowa Izba Gospodarcza szacuje, że w latach 2023–2024 zapytanie o kwestie zrównoważonego rozwoju dostanie od swych kontrahentów 37 tys. firm. W okresie 2025–2026 ma to dotyczyć kolejnych 99 tys. podmiotów.

Globalny handel w kierunku regionalizacji

Pandemia i wojna w Ukrainie to wydarzenia, które zmieniły handel międzynarodowy oraz kierunki inwestycji na świecie. Biznes wciąż działa jednak pragmatycznie.

Globalny handel w kierunku regionalizacji

Pandemia i wojna w Ukrainie to wydarzenia, które zmieniły handel międzynarodowy oraz kierunki inwestycji na świecie. Biznes wciąż działa jednak pragmatycznie.

Relacje gospodarcze Polski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nabrały rozpędu

Polska jest na liście dziesięciu najważniejszych krajów, z którymi Emiraty chcą współpracować przez najbliższe 50 lat. Również dla Polski współpraca z ZEA staje się coraz ważniejsza.