Artur Osiecki

Artur Osiecki

Dziennikarz ekonomiczny specjalizujący się w tematyce funduszy Unii Europejskiej, eksportu, MŚP i samorządów. Redaktor prowadzący portal www.firma.rp.pl. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Strategia dla makroregionu Morza Bałtyckiego ważniejsza niż kiedykolwiek

Ósemka unijnych krajów nad Bałtykiem zamierza zacieśniać współpracę jeszcze sprawniej i szybciej realizując strategię dla regionu Morza Bałtyckiego. Szczególny nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo energetyczne.

Nowe pieniądze na projekty w makroregionie Morza Bałtyckiego

Program Interreg Region Morza Bałtyckiego na lata 2021-2027 pozostaje głównym źródłem finansowania przedsięwzięć realizowanych w ramach strategii dla regionu Morza Bałtyckiego.

Włochy mogą być gospodarczo jeszcze bliższe Polsce

Relacje ekonomiczno-gospodarcze Polski z Włochami są bardzo dobre. Teraz mogą jednak doznać przyspieszenia, a to za sprawą nowego włoskiego rządu, któremu zapewne będzie przewodzić Giorgia Meloni, której polskie sprawy są dość dobrze znane.

Stawki frachtu nie powrócą do poziomu sprzed pandemii

Stawki frachtu morskiego spadły od początku br. o 32 proc. Wciąż jednak pozostają znacznie powyżej średniej sprzed globalnej pandemii koronawirusa i w krótkiej perspektywie nie powrócą do poziomu sprzed globalnego kryzysu zdrowotnego.

Kryzys klimatyczny to zagrożenie dla całej ludzkości

Niektóre rodzime firmy, w tym polskie filie globalnych koncernów, weszły już na ścieżkę odciążania klimatu. To po części zasługa twórców i uczestników programu „Climate Leadership”.

Joanna Affre: Początek końca greenwashingu

Jeśli posługujemy się danymi zwrotami, musi to być weryfikowalne. Żeby nie okazało się, że „eco” jest tylko opakowanie, a sam produkt już nie – mówi Joanna Affre, wiceprezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, szefowa Kancelarii Affre i Wspólnicy.

Dimitri Gitas, MSD Polska: Inwestycje w system opieki zdrowotnej powinny być priorytetem

Jeśli chcemy budować odporność Polski na przyszłe kryzysy, to priorytetem powinny być inwestycje w system opieki zdrowotnej – mówi Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Joanna Affre: Klienci zyskają narzędzia do weryfikacji ekologicznych deklaracji producentów

- W ramach nowych obowiązków firm w zakresie informowania rynku o ekologiczności produktów chodzi o taką zwykłą, kupiecką uczciwość, żeby jeśli posługujemy się tymi ekologicznymi zwrotami było to weryfikowalne dla klienta - mówi Joanna Affre, Wiceprezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, Kancelaria Affre i Wspólnicy.

Ireneusz Merchel: We are modernising the main freight railway routes

The aim is to achieve a commercial speed of over 40 km/h, says Ireneusz Merchel, President of PKP Polskie Linie Kolejowe [Polish Railways].

Ireneusz Merchel: Modernizujemy główne ciągi towarowe

Celem jest osiągnięcie prędkości handlowej powyżej 40 km/h – mówi Ireneusz Merchel, prezes spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.