Artur Osiecki

Artur Osiecki

Dziennikarz ekonomiczny specjalizujący się w tematyce funduszy Unii Europejskiej, eksportu, MŚP i samorządów. Redaktor prowadzący portal www.firma.rp.pl. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Puda: Pieniądze z KPO trzeba rozliczyć w 2026 r. Jest jeszcze trochę czasu

Regiony dostaną 40 proc. pieniędzy z nowego budżetu UE – mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Nowe narzędzie dla przedsiębiorców – baza targów, wystaw i wydarzeń branżowych

Polska Agencja Inwestycji i Handlu udostępniła na swej stronie internetowej bazę rekomendowanych rodzimym przedsiębiorcom wydarzeń branżowych w kraju i na świecie. To obszerna lista targów, wystaw i kongresów, która będzie aktualizowana.

Biznes musi wiedzieć jakiej zmiany chce. Potem wkracza technologia

Transformacja cyfrowa jest napędzana przez trzy składowe. To cyberbezpieczeństwo, wysoka dostępność i data resiliency - mówi Marcin Gajdziński, dyrektor generalny IBM na Polskę i kraje bałtyckie.

Afryka chce z Polską handlować

Afryka to bardzo rozwojowy kontynent, na którym warto rozwijać biznes – zachęca Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Kryzys to ryzyko, ale i nowe możliwości

Wskutek kryzysu polskie firmy mogą wejść w nowe relacje handlowe i nowe łańcuchy dostaw – mówi Michał Mrożek, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

mBank stawia na matematykę w edukacji ekologicznej młodszych pokoleń

mBank, realizując przez swą fundację działania edukacyjne i proekologiczne, połączył dwie różne i ważne dziedziny – matematykę i ekologię. mFundacja wydała książkę, która pokazuje, jak bardzo matematyka przydaje się w zrozumieniu zjawisk, których doświadczamy – począwszy od anomalii pogodowych, na wzroście cen energii kończąc. O „Matematyce na zielono” rozmawiamy z jej autorką – Mają Krämer.

O handlu z Rosją możemy zapomnieć

Wymianę handlową ze Wschodem trzeba przekierować na inne rynki - mówi Tomasz Ślagórski, wiceprezes KUKE.

FAMUR inwestuje w zieloną transformację

Decyzja o budowaniu holdingu inwestującego w zieloną transformację wyznacza kierunek rozwojowy naszej firmy - mówi Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Szukajmy wspólnie nowych rynków

Nieustannie zachęcamy przedsiębiorców do poszukiwania dla ich eksportu i inwestycji mniej oczywistych kierunków – mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.

Szukajmy wspólnie nowych rynków

Nieustannie zachęcamy przedsiębiorców do poszukiwania dla ich eksportu i inwestycji mniej oczywistych kierunków – mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.