Artur Osiecki

Artur Osiecki

Dziennikarz ekonomiczny specjalizujący się w tematyce funduszy Unii Europejskiej, eksportu i samorządów. Redaktor prowadzący portal www.firma.rp.pl. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

EXPO w Dubaju - co nas czeka w polskim pawilonie?

Przez 6 miesięcy, licząc od 1 października br., na EXPO odbędzie się niemal 1000 wydarzeń o charakterze gospodarczym i kulturalnym, z których najważniejsze to: Dzień Polski, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze oraz Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze.

Konkurs dla startupów stawiających na rozwiązanie proekologiczne

Huawei Polska i Startup Academy ogłosiły nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Chodzi o projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

AstraZeneca to nie tylko szczepionki

Aktywnie działamy, aby system opieki zdrowotnej stawał się bardziej zrównoważony i innowacyjny – mówi Iskra Reic, Executive Vice President, Europe & Canada, AstraZeneca.

Polska na EXPO 2020 w Dubaju stawia przede wszystkim na biznes

Już za 2 tygodnie rozpocznie się Światowa Wystawa EXPO w Dubaju. Nasz kraj nastawia się przede wszystkim na promocję gospodarki i rodzimego biznesu, ale nie zabraknie też elementów kultury i sztuki.

Iskra Reic: AstraZeneca kompleksowo wspiera polski system ochrony zdrowia

- Jako firma jesteśmy niezwykle dumni z niewiarygodnego wysiłku, który włożyliśmy w przeciwstawienie się wyzwaniom przyniesionym światu przez pandemię - mówi Iskra Reic, Wiceprezes Wykonawczy w AstraZeneca na Europę i Kanadę.

Google wprowadza dwa nowe narzędzia dla polskich MŚP

Polscy przedsiębiorcy mogą już korzystać z „Grow My Store” i z „Nawigatora wyszukiwań lokalnych”. Pierwsze narzędzie pomaga ocenić i poprawić stronę www, a drugie dostarcza wskazówki, które pomogą firmie wyróżnić się w wyszukiwarce i Mapach Google.

Fake news about 5G spreading across the Internet is somewhat of a paradox

Education and provision of information to the public, as well as counteracting fake news, may result in greater acceptance of the new, much-needed telecommunications investments.

Fake newsy o 5G szerzone w internecie to swoisty paradoks

Edukowanie społeczeństwa i jego rzetelne informowanie, ale też przeciwdziałanie fake newsom mogą spowodować większą akceptację dla jakże potrzebnych nowych inwestycji telekomunikacyjnych.

The development of infrastructure must be accompanied by the development of e-competence

Further telecommunications investments are essential. The current priority should be to accelerate the construction of 5G networks.

Infrastruktura, ale i e-umiejętności

Dalsze inwestycje telekomunikacyjne są nieodzowne. Przede wszystkim należy przyśpieszyć budowę sieci 5G.