Artur Osiecki

Artur Osiecki

Dziennikarz ekonomiczny specjalizujący się w tematyce funduszy Unii Europejskiej, eksportu i samorządów. Redaktor prowadzący portal www.firma.rp.pl. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

AIP IndustryLab - ostatnia szansa na 250 tys. zł na innowacyjny startup

Tylko do 2 listopada br. startupy mogą zgłaszać się do V rundy AIP IndustryLab. Półroczny program akceleracji umożliwia dostęp do dotacji w wysokości do 200 tys. zł, a także do doradztwa biznesowego i technologicznego wartego 50 tys. zł.

Banki oddadzą pole fintechom i walutom cyfrowym?

Usługi bankowe są potrzebne, ale same banki już nie. Takie zdanie wygłosił już w 1994 r. Bill Gates. Na ile jego słowa się sprawdzają? Dyskutowali o tym uczestnicy wiedeńskiego kongresu pn. „Huawei Intelligent Finance Summit”.

Przedsiębiorcy chcą innowacji. To pracownicy je blokują?

Liczba wniosków o finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji rekordowo rośnie – wynika z danych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pandemia wzmocniła trend zarówno w dużych firmach, jak i startupach.

Rynki pozaeuropejskie szansą na dywersyfikację eksportu

Rynki zwane trzecimi są bardziej odległe i trudniejsze do zawojowania, ale można na nich uzyskać wyższą marżę, zyskać rzesze nowych klientów i tym samym zupełnie inną skalę biznesu. Warto jednak swe kontrakty zabezpieczyć.

Polska rozpoczęła aktywne działania na Expo w Dubaju

Wystawa Światowa Expo 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otworzyła swe podwoje. Otwarto też polski pawilon. Obecność w Dubaju przez 182 dni trwania wystawy Polska wykorzysta głównie do promocji gospodarczej.

Polski pawilon na EXPO 2020 w Dubaju otwarty

Ruszyło EXPO 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Opóźniona o rok, przez pandemię koronawirusa, wystawa światowa otworzyła wreszcie swe podwoje. Wraz z nią otwarto polski pawilon.

Które firmy planują podwyżki wynagrodzeń pracowników?

Na początku września br. 13 proc. badanych firm planowało wzrost wynagrodzeń pracowników w kolejnych trzech miesiącach. Zdecydowana większość (84 proc.) chciała utrzymać wynagrodzenia na niezmienionym poziomie, a obniżki rozważa jedynie 3 proc. firm.

Gdzie najchętniej lokują się polskie przedsiębiorstwa za granicą?

Niemcy, Czechy, Ukraina oraz Rosja są najchętniej wybierane przez polskich przedsiębiorców na zagraniczne lokalizacje ich firm.

EXPO to szansa na wzrost eksportu i na ściągnięcie kolejnych inwestycji

Nasza obecność na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju ma przede wszystkim służyć promocji i rozwojowi polskiego biznesu na rynkach pozaeuropejskich – zapowiada Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii.

PAIH i IGE będą współdziałać na rzecz eksportu poprzez e-handel

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) i Izba Gospodarki Elektronicznej (IGE) podpisały porozumienie o współpracy w zakresie promowania, edukowania i rozwoju eksportu w handlu internetowym.