fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz zwolni w Polsce od 250 do 300 pracowników

Trudny rynek, wymaga trudnych decyzji. Polski oddział niemieckiej grupy ubezpieczeniowej wprowadza program zwolnień grupowych. Pracę straci od 250 do 300 pracowników.

Świadczenia i odszkodowania rosną, a za nimi nie nadąża przyrost ściąganej z rynku składki. Towarzystwa muszą więc szukać oszczędności. Nie pomaga im nowy podatek od aktywów, który zacznie obowiązywać za nieco ponad tydzień. Dlatego Allianz zdecydował się na reorganizację swoich spółek i cięcie etatów.

- Polski rynek ubezpieczeniowy oraz otoczenie biznesowe zmieniają się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie. Rosną oczekiwania klientów, którzy chcą szybkiej i profesjonalnej obsługi. Zmienia się też otoczenie regulacyjne i zwiększa się konkurencja cenowa, wpływając na rentowność branży. Jak wiele firm, stanęliśmy przed wyzwaniem przemyślenia na nowo naszego modelu biznesowego i sposobu działania, aby dostosować się do nowej rzeczywistości rynkowej – mówi cytowany w komunikacie Veit Stutz, prezes spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska.

- W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy wiele inicjatyw na rzecz uproszenia naszych procesów biznesowych np. poprzez ich cyfryzację. W ramach tego procesu musieliśmy również podjąć trudną decyzję o uproszczeniu naszych struktur, co jest przyczyną planowanych zwolnień. Wierzymy, że nowa organizacja pozwoli nam wzmocnić nasz biznes i być bardziej konkurencyjnym na dynamicznie zmieniającym się rynku ubezpieczeniowym, z pożytkiem dla naszych klientów i partnerów biznesowych – dodał Stutz.

Ubezpieczyciel osiągnął porozumienie z zakładową organizacją związkową działającą w TUiR Allianz Polska. Przeprowadzono również konsultacje z przedstawicielami pracowników pozostałych dwóch spółek, w następstwie czego wydane zostały Regulaminy Zwolnień Grupowych w TU Allianz Życie Polskai Allianz Polska Services Z zakładową organizacją związkową TUiR Allianz Polska zostało natomiast zawarte pisemne porozumienie o treści zbliżonej do treści regulaminów.

Planem redukcji zatrudnienia zostanie objętych od 250 do 300 pracowników, z czego część otrzyma wypowiedzenia zmieniające, a część wypowiedzenia definitywne. Przeprowadzenie zwolnień planowane jest na okres styczeń – marzec 2016 r.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA