fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Członek Ligi zastrzelił w barze imigranta. Salvini go broni

Matteo Salvini
PAP/EPA
Członek włoskiej Ligi, partii Matteo Salviniego, radny z miasta Voghera, Massimo Adriatici, znalazł się w areszcie domowym po zastrzeleniu w czasie kłótni w barze 39-letniego imigranta z Maroka.

Zastrzelony to Youns El Boussetaoui - podała policja. W sprawie toczy się śledztwo. 

Adriatici posiada pozwolenie na broń, jest byłym policjantem. Polityka swojej partii broni Salvini, podczas gdy jego przeciwnicy polityczni pytają dlaczego miał ze sobą broń w miejscu publicznym.

Lokalne media piszą, że do kłótni między mężczyznami doszło w barze, w centrum miasta Voghera. Adriatici miał sięgnąc po broń, gdy El Boussetaoui przewrócił go na ziemię w chwili, gdy radny Ligi chciał wezwać policję.

Salvini, były szef MSW kraju, podkreślił, że Adriatici jest osobą szanowaną przez lokalną społeczność.

- Jako ofiara napaści zareagował i przypadkowo wystrzelił - powiedział Salvini w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych.

Zdaniem Salviniego Adriatici działał w samoobronie, a El Boussetaoui był w przeszłości notowany.

Przeciwnicy polityczni krytykują Salviniego za to, że ten formułuje tak jednoznaczne sądy w czasie, gdy policja prowadzi śledztwo.

- Każdy, bez wyjątku, musi potępić logikę Dalekiego Wschodu i samodzielne wymierzanie sprawiedliwości - powiedział Vinicio Peluffo, stojący na czele Partii Demokratycznej w Lombardii.

- Jeśli Liga sądzi, że noszenie broni sprawia, iż jest bezpieczniej, jest to naprawdę niepokojące, ponieważ doprowadza to tylko do rozlewu krwi, a nie do (zapanowania) prawa i porządku - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA