fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy: Greta Thunberg tłumaczy się ze zdjęcia na podłodze pociągu

Twitter/Greta Thunberg
Szwedzka nastoletnia działaczka na rzecz klimatu Greta Thunberg opublikowała na Twitterze zdjęcie z podróży pociągiem przez Niemcy. Zasugerowała, że zabrakło miejsc, dlatego musiała siedzieć na ziemi. Okazało się, że miała wykupiony bilet w pierwszej klasie.

16-letnia Szwedka zamieściła zdjęcie ze swojego powrotu ze szczytu klimatycznego w Madrycie.

"Podróż przepełnionymi pociągami przez Niemcy. W końcu jestem w drodze do domu" - napisała Greta Thunberg i opublikowała swoje zdjęcie, gdy siedzi na podłodze otoczona walizkami.

Niemieckie linie kolejowe Deutsche Bahn (DB) w odpowiedzi napisały, że młoda aktywistka miała wykupione miejsce w pierwsze klasie.

"Droga Greto, dziękujemy za wsparcie nas, pracowników kolei, w walce ze zmianami klimatycznymi. Cieszymy się, że w sobotę podróżowałaś z nami w ICE 174" - napisali przedstawiciele DB

"Byłoby milej, gdybyś wspomniała również o przyjaznym i fachowym sposobie, w jaki byłaś traktowana przez personel zajmując swoje miejsce w pierwszej klasie" - dodali.

Thunberg wyjaśniła później, że jej pociąg z Bazylei został odwołany, dlatego "usiedliśmy na podłodze w dwóch różnych pociągach". "Po Getyndze otrzymałam miejsce" - napisała.

"To oczywiście nie jest żaden problem i nigdy nie powiedziałem, że tak było. Przepełnione pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza to, że popyt na podróże pociągami jest wysoki" - dodała.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA