fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

Koronawirus w Treflu Gdańsk

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Jak podał w komunikacie klub PlusLigi jeden z zawodników miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jeszcze przed otrzymaniem wyniku badania zawodnik poddał się samoizolacji, a po informacji potwierdzającej zakażenie, zrobili tak wszyscy siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu. Treningi drużyny zostały z tego powodu zawieszone. Trefl Gdańsk zapewnia, że do sanepidu zgłoszono wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały bliski kontakt ze sportowcem (przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 metra i bez maseczek). Niektóre z tych osób na początku przyszłego tygodnia będą mieć wykonane testy.

Trefl Gdańsk poinformował, że tydzień temu (17 lipca) drużyna Trefla spotkała się z kibicami na plaży, ale jak podkreśla klub, warunki w jakich odbywało się spotkanie nie są uznawane za potencjalnie niebezpieczne. Siatkarz z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu nie brał udziału w konkursach dla kibiców, a bliższy kontakt z fanami miał tylko w czasie rozdawania autografów i robienia zdjęć. Za tydzień drużyna Trefla Gdańsk miała grać w turnieju siatkówki plażowej z cyklu PreZero Grand Prix w Warszawie

Ta sytuacja może mieć wpływ także na koszykarską Energa Basket Ligę. W spotkaniu z fanami uczestniczyli też zawodnicy Trefla Sopot, którzy potem rozegrali sparing Arką Gdynia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA