Łukasz Majchrzyk

Współpracownik działu Sport

Jak podtrzymać ogień

Współczesny futbol pędzi jak szalony i nawet trenerski superman Juergen Klopp nie wytrzymał tego tempa. Każdy mecz to przecież godziny przygotowań, rozwiązywanie taktycznych łamigłówek, radzenie sobie z problemami, kontuzjami czy nastrojami młodych gwiazd. To może wyczerpać.

Kadra przed barażami. Debiutant jeszcze nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Jakub Moder wraca do reprezentacji po dwóch latach przerwy, Dominik Marczuk jest na swoim pierwszym zgrupowaniu. Obaj muszą udowodnić swoją przydatność do drużyny narodowej.

Powołania Michała Probierza. Wielu nowych twarzy nie widać

Michał Probierz na baraże o Euro 2024 wybrał piłkarzy sprawdzonych i takich, którzy regularnie grają w klubach. Jest tylko jeden debiutant i kilka powrotów po latach.

Kadra na baraże o Euro 2024. Kim jest Dominik Marczuk - jedyny debiutant?

Selekcjoner Michał Probierz na mecze, których stawką będzie awans na mistrzostwa Europy, wybrał piłkarzy sprawdzonych. Jest kilka powrotów po latach, ale także jeden debiutant.

Siatkarski walec na drodze do finału Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel o krok od awansu

Mistrzowie Polski po zwycięstwie 3:0 nad Ziraat Bank Ankara są o krok od awansu do finału Ligi Mistrzów. Wystarczy, że w rewanżu wygrają dwa sety.

Kontrowersja w meczu Atletico - Inter. Były sędzia Rafał Rostkowski: VAR powinien pomóc Szymonowi Marciniakowi

Trudno udawać, że złapanie kogoś ręką za bardzo czułe narządy było zgodne z przepisami. Za takie zachowanie należy się czerwona kartka, bo to jest forma przemocy - mówi „Rzeczpospolitej” Rafał Rostkowski, były arbiter międzynarodowy, ekspert TVP Sport.

Liga Mistrzów. Czy Industria Kielce i Wisła Płock wywalczą awans do Final Four?

Przed polskimi drużynami – Industrią Kielce i Orlenem Wisłą Płock – trudne zadanie, by awansować do Final Four Ligi Mistrzów.

Sędzia myli się więcej niż raz

Piłka nożna bywa grą błędów i choć pojawiają się kolejne pomysły, jak wyeliminować chociaż te sędziowskie, to mimo pomocy technologii zawsze na końcu łańcucha decyzyjnego jest człowiek.

Król wraca do domu. Jeden z najlepszych polskich siatkarzy zagra w ZAKSIE

Bartosz Kurek znów zagra w Polsce, atakujący ma podpisać kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To jeden z największych powrotów w dziejach PlusLigi.

Super Bowl 2024: Nerwy, błędy i przebłyski geniuszu

Mecz Kansas City Chiefs z San Francisco 49ers był zacięty, mnożyły się błędy po obu stronach. O wyniku rozstrzygnęła dopiero dogrywka.