Srebro polskich siatkarzy w Pucharze Świata

Reprezentacja Polski pokonała Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) w meczu ostatniej kolejki Pucharu Świata siatkarzy, zdobywając w turnieju srebrny medal - informuje Onet.

Publikacja: 15.10.2019 07:35

Rywale Polaków, którzy przed meczem zajmowali drugie miejsce w tabeli, plasowali się na 7. miejscu.

Już w pierwszej partii Polacy zaczęli od kilkupunktowego prowadzenia, które utrzymali przez cały set i zakończyli go wynikiem 25:18.

Podobnie było w drugim secie, gdzie co prawda Irańczycy w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 10:9, ale był to szczyt ich możliwości. Polacy szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów i set skończył sie takim samym wynikiem jak pierwsza partia - 25:18.

Trzeci set był popisem Polaków, którzy szybko objęli wysokie prowadzenie 6:1, a na drugą przerwę techniczną zeszli prowadząc 16:8. Podłamani Irańczycy nie byli już w stanie odpowiedzieć i ostatecznie przegrali tę partię 16:25 - pisze Onet.

Polska - Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Polska: Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (libero), Paweł Zatorski (libero). Grali także: Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek.

Iran: Milad Ebadipour, Masoud Gholami, Ali Shafiei, Porya Yali, Amirhossein Esfandiar, Javad Karimisouchelmaei, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (libero).

Sędziowie: Juraj Mokry (Słowacja) i Jaafar Ebrahim Ali (Bahrajn)