Hiszpania pokonana. Polki zagrają w ćwierćfinale

Polskie siatkarki wygrały z Hiszpanią 3:0 w meczu 1/8 mistrzostw Europy. W kolejnym meczu zmierzą się z Niemkami - informuje Onet.pl

Aktualizacja: 02.09.2019 06:31 Publikacja: 01.09.2019 22:10

Klaudia Alagierska

Polki do dzisiejszego meczu podchodziły bez swojej kapitan Agnieszki Kąkolewskiej. Na boisku zastąpiły ją Klaudia Alagierska i Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

W pierwszym secie Hiszpanki początkowo prowadziły, jednak popełniały sporo błędów, które wykorzystały nasze zawodniczki. Ostatecznie wygrały 25:20.

Po zmianie stron rywalki mocno zaczęły i doprowadziły do prowadzenia 5:1. Polkom udało się doprowadzić do wyrównania przy stanie 8:8. W końcówce siatkarki trenera Nawrockiego poprawiły przyjęcie i odskoczyły przeciwniczkom. Wygrały identycznym stosunkiem jak w secie pierwszym.

W trzecim secie Polki od początku utrzymywały przewagę, której nie oddały do końca. Wygrały 25:19 i cały mecz zakończył się wynikiem 3:0.

W meczu, którego stawką będzie awans do półfinału, rywalkami Polek będą Niemki. W 1/8 finału pokonały 3:0 reprezentantki Słowenii.

Polska - Hiszpania 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Polska: Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Efmienko-Młotkowska, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Maj-Erwardt (libero), Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Marlena Kowalewska.

Hiszpania: Maria Corral Bouza, Aina Berbel, Jessica Rivero, Mabel Caro Garcia, Maria Segura, Ana Escamilla, Alba Sanchez (libero) oraz Helia Gonzalez, Patricia Llabres (libero).

Sędziowali: Vlastimil Kovar (Czechy) i Salvis Kurtiss (Łotwa).

Widzów: 9000.

Więcej: Onet.pl