Polska-Tajlandia 3:2: Dramatyczny mecz, siatkarki nadal w walce o igrzyska

Polskie siatkarki wygrały z Tajlandią 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11) i w niedzielę zagrają o awans do igrzysk olimpijskich z Serbią - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 04.08.2019 06:06 Publikacja: 04.08.2019 05:51

Mecz z Tajlandią miał dramatyczny przebieg. Pierwszego seta - po zaciętej walce - udało się wygrać 25:23. W drugim secie znów było nerwowo i tym razem górą były Tajki, które wygrały seta do 22 - relacjonuje Onet.

W trzecim secie Polkom udało się wprawdzie uspokoić grę, ale w kluczowych momentach brakowało im skuteczności. Set zakończył się grą na przewagi, w której lepsze okazały się Tajki. 26:28 i 1:2 dla Tajlandii w setach. Sytuacja Polek stała się trudna.

W czwartym secie przy stanie 23:23 Polki potrafiły jednak przechylić szalę na swoją korzyść i zdobyły dwa kolejne punkty doprowadzając do piątego seta.

W tie-breaku Polki zaczęły zdobywać przewagę od stanu 7:7. Ostatecznie wygrały seta 15:11 a całe spotkanie - 3:2.

Mecz z Serbią rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:30.

Polska - Tajlandia 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11)

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Magdalena Stysiak, Martyna Grajber, Maria Stenzel (Libero) oraz Natalia Mędrzyk, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Zaroślińska-Król

Tajlandia: Guedpard Pornpun, Nuekjang Thatdao, Thinkaow Pleumjit, Kanthong Malika, Chatchu-On Moksri, Yupa Sanitklang (Libero)