MŚ siatkarzy. Pierwsza porażka Biało-Czerwonych

Po pięciu setach Polacy ulegli Argentynie 2:3 w meczu drugiej fazy mistrzostw świata siatkarzy - informuje Onet. To pierwsza porażka naszej reprezentacji w mistrzostwach świata.

Publikacja: 21.09.2018 22:28

Polacy grali w osłabionym składzie - kapitan drużyny Michał Kubiak nie zdołał przed meczem wyleczyć przeziębienia. Zastąpił go Aleksander Śliwka.

Pierwszego seta Polacy wygrali wysoko - 25:16, prowadząc od początku partii. I to wysoko, bo nawet 11:3.

Polacy byli od swoich rywali lepsi w każdym elemencie, ale popełniali także błedy, szczególnie w przyjęciu.

Drugi set od początku lepiej układał się dla Argentyńczyków. Mimo że popełniali sporo błędów, powodując wściekłość swojego trenera, na drugą przerwę techniczną zeszli prowadząc 16:14. W tej partii Polacy popełnili aż 11 błędów i przegrali ją 19;25.

W trzecim secie poprawiło się przyjęcie Polaków dzięki wprowadzeniu na boisko Bartosza Kwolka zamiast Aleksandra Śliwki. Mimo początkowego prowadzenia rywali Polacy doprowadzili do remisu 11:11, ale nie udało zakończyć korzystnie tego seta. Polacy przegrali go 23:25, przegrywając 1:2 w setach.

Na czwartego seta nasi siatkarze wyszli - w porównaniu do składu, w jakim zaczynali mecz - z Konarskim zamiast Kurka. Argentyńczycy grali swoje i wciąż wychodziło im niemal wszystko, w przeciwieństwie do naszych zawodników. Dopiero po dwóch dobrych blokach Piotra Nowakowskiego i ataku Konarskiego mistrzowie świata wyszli na prowadzenie w tym secie 12:11 - pisze Onet.

W czwartej partii Argentyńczycy prowadzili już 20:17, ale Polakom udało się wyrównać. Szalę na korzyść naszej reprezentacji przeważyły znakomite serwisy Damiana Schulza, dzięki któremu Polacy wygrali czwartego seta 25:23 i zremisowali w meczu 2:2.

W ciężko wywalczonym tie-breaku prowadzenie objęli Argentyńczycy, prowadząc nawet 6:3. Biało-Czerwonym udało się doprowadzić do równowagi po 7, a wreszcie prowadzenie 12:10. W końcówce piątej partii Polacy prowadzili już 14:11, ale nie wykorzystali trzech piłek meczowych i tie-breaka przegrali 14;16, a cały mecz 2:3.

Mecz ten zapisze się też jako kolejne spotkanie, w którym spore wątpliwości budziły decyzje sędziego. Yuri Ramirez Ortiz kilkakrotnie podejmował kontrowersyjne decyzje.

To pierwsza po 12 wygranych spotkaniach porażka Polaków podczas fazy grupowej mistrzostwa świata Nasza reprezentacja, która do dziś miała szanse wyjść z grupy na pierwszym miejscu, skomplikowała sobie sytuację.

Polska - Argentyna 2:3 (25:16, 19:25, 23:25, 25:23, 14:16)

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Dawid Konarski.

Argentyna: Maximiliano Cavanna, Cristian Poglajen, Facundo Conte, Agustin Loser, Sebastian Sole, Bruno Lima, Alexis Gonzalez (libero) oraz Jose Luis Gonzalez, Pablo Crer, Luciano De Cecco, Ignacio Fernandez (libero), Lisandro Zanotti, Tomas Lopez, Martin Ramos.

Sędziowali: Yuri Ramirez Ortiz (Dominikana) i Andriej Zenowicz (Rosja).