fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sąd Najwyższy bez rozpraw, listy z obowiązkową kwarantanną - zarządzenia Kamila Zaradkiewicza

Adobe Stock
Przerwa w wyznaczaniu rozpraw i jawnych posiedzeń w Sądzie Najwyższym została przedłużona do końca maja, utrzymane zostają ograniczenia wstępu do gmachu SN, a korespondencja ma być poddana 24- godzinnej kwarantannie.

Tak zarządził wczoraj pełniący obowiązki I prezesa SN dr hab. Kamil Zaradkiewicz.

Zgodnie z opublikowanym na stronach SN zarządzeniem ws. szczególnych rozwiązań organizacyjnych związanych ze stanem epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2,  od 5 do 29 maja w SN nie będą przeprowadzane rozprawy oraz posiedzenia jawne, z wyjątkiem rozpraw i posiedzeń w sprawach pilnych. Poza tym prezesi izb SN mogą zarządzić rozpoznanie na rozprawie lub posiedzeniu jawnym innych spraw, jeśli ich nierozpoznanie mogłoby spowodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi, bądź zwierząt, poważnie zagrażać interesowi społecznemu, albo stwarzać realne ryzyko powstania niepowetowanej szkody materialnej.

Czytaj też: Zaradkiewicz kazał zdjąć portrety dawnych prezesów SN

Zarządzenie utrzymuje do odwołania ograniczenie obsady w sekretariatach i biurach sądu do niezbędnego minimum. Osoby postronne nadal nie będą mogły wejść do gmachu SN bez wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia. Kontakt z Punktem Obsługi Interesantów także ma być możliwy jedynie przez telefon.

Sędzia Zaradkiewicz zdecydował także, że większość korespondencji wpływającej do SN ma być poddana 24-godzinnej kwarantannie. Nie dotyczy to sprawozdań i środków prawnych kierowanych do SN na podstawie przepisów Kodeksu wyborczego, a także korespondencji w sprawach, w których SN może orzekać o pozbawieniu sędziego immunitetu lub zastosowania tymczasowego aresztowania wobec sędziego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA