fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawniczy rynek przyszłości - jak się do niego przygotować

Adobe Stock
Część prawników już wkrótce stanie się inżynierami prawa pracującymi nie w kancelariach, ale w wyspecjalizowanych firmach technologicznych.

Termin LegalTech (legal technology, technologia prawnicza) coraz częściej pojawia się już nie tylko w zagranicznych mediach branżowych, ale także i w polskich. W świecie prawniczym trwają intensywne dyskusje, jak rozumieć to pojęcie oraz jak stosować technologiczne nowości do usprawniania pracy kancelarii i prawników.

Głównie mówi się o rozwiązaniach technologicznych przeznaczonych dla branży prawniczej. Zjawisko to należy ująć jednak szerzej, ponieważ LegalTech to nie tylko narzędzia stworzone wyłącznie dla prawników, ale wszystkie te, które mogą pomóc w świadczeniu usług prawnych i zaspokajać potrzeby klientów lepiej niż do tej pory. Kancelarie stosują bowiem rozwiązania nieprzewidziane stricte dla prawników (np. programy do zarządzania projektami), a mimo to wykorzystują technologię, aby poprawić proces pracy.

Ponadto rośnie liczba wydarzeń technologiczno-prawniczych, jak choćby Global Legal Hackathon, którego światowym zwycięzcą został w t...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA