W kryminalnych filmach lub serialach oglądamy zwykle przestronne biura policyjnych detektywów, ładnie urządzone wnętrza komisariatów i meble, które zdają się zachowywać popularny ostatnio społeczny dystans. Tymczasem w Polsce niemal każdy, kto kiedykolwiek miał okazję przebywania w komisariacie policji, wie, w jak trudnych warunkach przychodzi funkcjonariuszom pełnić służbę. Niewielkie pomieszczenia z nadmiarem biurek, między którymi można się przemieszczać jedynie ruchem konika szachowego, meble z różnych kolekcji i epok, często ściany, które nie doświadczyły remontu od czasów głębokiego Peerelu, wytarte linoleum na podłodze, wszechobecne radia, przy czym każde nadające inną stację, i ściany obwieszone mapami, pamiątkami, listami telefonicznymi, „śmiesznymi" memami oraz po wielokroć – tzw. kalendarzem z babą.
Towarzyszyłam kiedyś podczas przesłuchania małoletniemu świadkowi w sprawie o molestowanie seksualne. Czynność miała miejsce w p...
Dostęp do najważniejszych treści z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.