fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Emiraty wyślą turystów w kosmos

Pixabay
Turystyki kosmicznej jeszcze nie ma, ale już dziś warto określić zasady, które będą jej towarzyszyć - przekonują władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Agencja Kosmiczna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przygotowuje prawo dla turystyki kosmicznej. Ma ono regulować między innymi zasady bezpieczeństwa i przyznawania licencji dla firm organizujących loty na orbitę okołoziemską.To pierwszy tego typu kodeks w krajach arabskich.

- Nie można rozpoczynać projektów związanych z turystyką pozaziemską, jeśli nie ma obowiązującego w tej dziedzinie prawa - podkreśla dr Mahomet Nasser Al Ahababi dyrektor generalny Agencji Kosmicznej ZEA. Prawo ma zostać wprowadzone za kilka miesięcy i obowiązywało będzie także przy przygotowywaniu programu lokalnej kosmicznej misji na Marsa w roku 2020.

Światowym liderem turystyki kosmicznej jest amerykańska firma Space Adventures, która wysłała już kilku podróżników-milionerów na orbitę okołoziemską. Pierwszy turysta - Dennis Tito - spędził w kosmosie osiem dni i zapłacił za bilet około 20 mln dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA