fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Gwałt zbiorowy w hrabstwie w Kent. Policja: To nie muzułmanie

Facebook
20-letnia kobieta padła w położonym w hrabstwie Kent Dartford ofiarą zbiorowego gwałtu, w którym miało uczestniczyć 11 mężczyzn. W związku z plotkami na temat tego przestępstwa, jakie zaczęły pojawiać się w sieciach społecznościowych, policja z Kent poinformowała, że wszyscy napastnicy byli białymi mężczyznami, żaden nie był też muzułmaninem.

Przez miesiąc policja nie udzielała informacji na temat gwałtu do jakiego doszło na parkingu centrum handlowego w Dartford 6 marca. Młoda kobieta, czekająca na autobus, została najpierw wciągnięta do przejeżdżającego obok przystanku vana, a następnie padła ofiarą gwałtu zbiorowego na parkingu pobliskiego centrum handlowego.

Po miesiącu policja z Kent podała, że wszyscy podejrzani o gwałt zostali zidentyfikowani i zatrzymani. Napastnikami okazali się mężczyźni w wieku od 16 do 22 lat pochodzący z Kent. Jak zapewnia policja żaden z nich nie jest muzułmaninem, wszyscy są też białymi mężczyznami pochodzącymi z Anglii.

"W związku z dużym zainteresowaniem sprawą, oficerowie prowadzący śledztwo mogą zapewnić, że zatrzymani są białymi Anglikami, żaden nie jest muzułmaninem" - głosi oświadczenie policji. Policja zapewnia też, że obecnie nie szuka już żadnych osób związanych z tą napaścią, śledztwo jest w toku i jak dotąd nic nie wiadomo aby jego sprawcy byli zamieszani w inne przestępstwa tego typu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA