"Rzeczpospolita" informuje o poniedziałkowym wystąpieniu wiceministra sprawiedliwości w Brukseli. Będzie tam prezentował polskie propozycje zmian dotyczące rozszerzonej konfiskaty mienia. Tymczasem w kraju zmiany, jakie proponuje resort, wzbudziły ogromne emocje i krytykę. Dziennik pisze o konsekwencjach, jakie mogą czekać nasz kraj jeśli wprowadzimy przepisy, jakie proponuje resort. Prawnicy dostrzegają w nich wiele zagrożeń. 

"Gazeta Wyborcza" na pierwszej stronie w artykule zatytułowanym "Polska, kraj neonazistów" informuje o skutkach odbywającego się co roku koło Żytna festiwalu "Orle gniazdo'. Co roku na festiwal neonazistowskiego rocka ciągną przedstawiciele prawicowej ekstremy z całej Europy. Problem w tym, że policja nie reaguje. Mimo wydanych w latach 2014 i 2015 250 tys. zł policji nie udało się odnotować ani jednego przypadku nawoływania do nienawiści. Złapała za to trzech pijanych kierowców.

Mimo zbliżającego się końca wakacji "Gazeta Prawna" porusza temat gimnazjów. W publikacji pod tytułem "Gimnazja na piątkę z plusem" dziennik pisze, że opłacanie czesnego nie gwarantuje lepszej edukacji. W rankingu szkół przygotowanym przez dziennik wysokie miejsca zajmują publiczne placówki. Dowód? Najefektywniej w Polsce kształci gimnazjum TWP w Ciechanowie. Gazeta porusza też problem mieszkań komunalnych. Pisze o najnowszym pomyśle resortu budownictwa. Ten planuje rewolucje w przyznawaniu mieszkań komunalnych. Gminy maja zawierać umowy najmu na czas określony a jeśli komuś w międzyczasie zwiększą się dochody to samorząd będzie mógł podnieść czynsz.