fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Oświadczenie Ryszarda Legutki. Europoseł grozi sądem

Ryszard Legutko
Fotorzepa, Piotr Guzik
Wszelkie próby przypisania mojej wypowiedzi charakteru aprobatywnego, sugerującego jakąkolwiek pobłażliwość lub bagatelizowanie problemu karania za czyny seksualne wobec nieletnich spotka się z pozwem sądowym - napisał w oświadczeniu przesłanym mediom europoseł PiS Ryszard Legutko.

Chodzi o słowa europosła, które padły podczas wywiadu dla Polskiego radia.

Legutko mówił wówczas o "lawendowej mafii" w Kościele, którego zasadniczym problemem, jak podkreślał, jest nie pedofilia, która zdarza się sporadycznie, ale homoseksualizm.

- Ponad 80 procent przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat, no to przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia po prostu - mówił wczoraj Ryszard Legutko.

W związku z echami tego wywiadu, które pojawiły się w mediach, Legutko wystosował oświadczenie, w którym grozi, że za "wszelkie próby przypisania jego wypowiedzi charakteru aprobatywnego lub sugerującego jakąkolwiek pobłażliwość lub bagatelizowanie problemu karania za czyny seksualne wobec nieletnich spotka się z pozwem sądowym".

Legutko podkreśla, że już na początku rozmowy potępił "obrzydliwe zachowania seksualne wobec nieletnich" i stanowczo stwierdził, że konieczne jest zaostrzenie kar za pedofilię.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA