fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Były wicedziekan radców w areszcie

Fotorzepa/Marian Zubbrzycki
Ireneusz D. w środę został odwołany z funkcji wiceszefa stołecznej okręgowej izby radców prawnych. Jest podejrzany w śledztwie nie związanym z działalnością korporacji.

Pod koniec października prokuratura zatrzymała radcę i przedstawiła mu zarzuty. Potwierdza to prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Rzecznik wskazuje, że zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów popełniania przestępstwa z Kodeksu karnego. O jakie przestępstwo dokładnie chodzi? Tego prokuratura nie chce już ujawniać.

 

- Z uwagi na przedmiot śledztwa, Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie informuje o szczegółach postępowania, stronach bądź uczestnikach postępowania, poczynionych w toku śledztwa ustaleniach oraz zarzutach przedstawionych Ireneuszowi D. – zaznacza prokurator Łapczyński.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy kaliber postawionych Ireneuszowi D. zarzutów jest jednak duży. Nie mają jednak związku z jego działalnością izbową.

W grę wchodzi jednak osoba poszkodowana działaniem mężczyzny.

Prokurator Łapczyński poinformował, że prowadzący śledztwo po przesłuchaniu prawnika skierował do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące.  Sąd uwzględnił ten wniosek 31 października.

W środę stołeczna izba radcowska odwołała Ireneusza D. z funkcji wicedziekana rady. Dziekan Włodzimierz Chróścik nie odnosi się wprost, czy decyzja wiąże się z problemami z prawem radcy. - Ireneusz D. został odwołany przez radę z uwagi na to, że sprawy osobiste uniemożliwiają mu sprawowanie funkcji – mówi nam dziekan Chróścik.

Pomimo odwołania z funkcji wicedziekana Ireneusz D. wciąż pozostaje członkiem rady warszawskich radców.

Pomimo odwołania z funkcji wicedziekana Ireneusz D. wciąż pozostaje członkiem rady warszawskich radców. Z tego stanowiska może odwołać go zgromadzenie delegatów, prawnik może też zrezygnować sam. Mimo postawionych zarzutów i przebywania w areszcie Ireneusz D. wciąż także figuruje w rejestrze radców prawnych jako prawnik wykonujący zawód. Pion dyscyplinarny czeka bowiem na informacje z prokuratury, by móc podjąć stosowne kroki.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA