fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rafał Trzaskowski: TVP robi ze mnie lewaka. Jestem człowiekiem centrum

Rafał Trzaskowski
Fotorzepa, Piotr Guzik
- Ze mnie telewizja publiczna chce zrobić jakiegoś lewaka, ja jestem człowiekiem centrum, który ma jasne poglądy, który ma olbrzymi szacunek do tradycji - powiedział w rozmowie z Polsat News prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - PO jest partią, która celuje w to, żeby rządzić w Polsce i odzyskać zaufanie - dodał.

Rafał Trzaskowski odniósł się w rozmowie z Polsat News między innymi do tego, że warszawski ratusz zaprezentował kartki świąteczne, na których nie było bożonarodzeniowych symboli. - Nie odcinam się od tych kartek, są bardzo ładne. Śmieszy mnie burza w internecie. Ja się nie zajmuję projektowaniem kartek - powiedział. - Na kartkach są bombki, księżyc, symbole Warszawy, bardzo fajna kartka. Miasto jest bardzo różnie przystrojone, również w sposób bardzo tradycyjny, jest choinka, my się od tych symboli wcale nie odżegnujemy - dodał.

Trzaskowski skomentował również słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, że "Platforma Obywatelska poszła w stronę lewackiego ekstremizmu”. - Co to znaczy lewicowa wizja? To kompletne pomieszanie pojęć. Jarosław Kaczyński jest dzisiaj prawicą? Dzisiaj właściwie nie ma i lewicy i prawicy, dzisiaj są albo partie, które chcą być europejskie, progresywne, otwarte, tolerancyjne i są partie populistyczne, zamknięte, które bazują na kompleksach swojego lidera. Te podziały się zacierają - ocenił Trzaskowski. - Ze mnie telewizja publiczna chce zrobić jakiegoś lewaka, ja jestem człowiekiem centrum, który ma jasne poglądy, który ma olbrzymi szacunek do tradycji - podkreślił i dodał, że „PO jest partią, która celuje w to, żeby rządzić w Polsce i odzyskać zaufanie". - PO jest partią centrum, w której są ludzie, którzy mają trochę bardziej lewicowe poglądy i trochę bardziej tradycjonalistyczne poglądy. Przede wszystkim jesteśmy partią europejską, otwartą i demokratyczną - wyjaśnił. - Mamy wyraziste poglądy, w tej chwili trwa dyskusja na temat nowego credo programowego, żeby dokładnie określić swoją pozycję co do bardzo wielu kwestii - zaznaczył.

Prezydent Warszawy zapewnił, że PO przygotowuje się do wyborów i chce tworzyć instytucje doradcze, "tak jak kiedyś to robił PiS". Podkreślił też, że Ruchu Wspólna Polska „chcą tworzyć mapę potrzeb Polaków”. 

Trzaskowski został zapytany także o wypowiedź Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że ruchu prezydenta stolicy "dzisiaj nie ma". Jak ocenił, „Schetyna nie jest chyba ostatnio zaangażowany w życie partyjne, skoro przez cały czas krytykuje”. - Dziwię się, że tak bardzo martwi się o ruch. Jasno powiedzieliśmy, co będziemy robili. To nie jest partia polityczna, tylko przedsięwzięcie, które ma budować zaufanie, dużo zrobiliśmy jeśli chodzi o COVID. Mamy swoją radę ekspertów, którzy pomagają nam formułować postulaty do rządu - podkreślił Trzaskowski. 

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA