fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Theresa May nie wysłucha przemówienia Johnsona

AFP
Tuż przed rozpoczęciem przemówienia Borisa Johnsona na konwencji Partii Konserwatywnej w Manchesterze Sky News podał, że na konwencji nieobecna jest Theresa May, która była widziana w siedzibie brytyjskiego parlamentu.

Theresa May to była brytyjska premier, poprzedniczka Borisa Johnsona na stanowisku szefa rządu. May wynegocjowała z Brukselą umowę ws. brexitu, która została trzykrotnie odrzucona przez Izba Gmin. W proteście przeciwko tzw. planowi z Chequers, który był podstawą umowy zaakceptowanej przez UE w listopadzie 2018 roku, z rządu May odszedł Boris Johnson.

May, w odróżnieniu od Johnsona, była przeciwniczką twardego brexitu - i dwukrotnie poprosiła UE o przełożenie daty wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty (pierwotnie miało do tego dojść 29 marca).

W czerwcu 2019 roku, po historycznej klęsce torysów w wyborach do PE i po tym, jak May nie była w stanie znaleźć większości w Izbie Gmin dla swojej umowy, brytyjska premier podała się do dymisji.

W lipcu na stanowisku szefa rządu zastąpił ją Boris Johnson wybrany w głosowaniu przez członków Partii Konserwatywnej.

Rok temu May - jeszcze jako premier - przed swoim przemówieniem weszła na scenę w czasie konwencji w rytm piosenki "Dancing Queen".

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA