fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Spam w obronie Czarneckiego. Efekt odwrotny od oczekiwanego

Ryszard Czarnecki
rp.pl
Na skrzynkach europosłów pojawiło się tysiące listów w obronie Ryszarda Czarneckiego. Część polityków uważa, że to utrudnia ich pracę. Oczekują przeprosin od wiceprzewodniczącego europarlamentu.

Ryszard Czarnecki porównał Różę Thun do szmalcownika. Za tę wypowiedź odwołania wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego chcą liderzy czterech frakcji europarlamentu. Wysłali w tej sprawie list do szefa PE Antonio Tajaniego.

Rozpoczęto akcję w obronie Czarneckiego. Polityk PiS pochwalił się dziś, że każdy europoseł otrzymał około 1600 e-maili. Europoseł porównał to z liczbą wiadomości, które internauci wysłali w sprawie ACTA. Wówczas wysłano do każdego polityka około 1300 e-maili.

W wiadomościach do europosłów pojawiło się tłumaczenie, że takie zachowanie jest oczywistą formą nakładania na Polskę nowych sankcji.

Portal Euobserver informuje również, że akcję w obronie Czarneckiego prowadzono na Twitterze. Część wpisów miała pochodzić z fikcyjnych kont.

Listy w obronie Czarneckiego nie spodobały się wszystkim europosłom. Głos w tej sprawie zabrał duński parlamentarzysta Jens Rhode. "Spam, który wszyscy otrzymaliśmy z aplikacji/strony popierającej pana, jest nie do akceptowania i przynosi efekt odwrotny do zamierzonego" - napisał polityk.

"Myślę, że dobrym pomysłem będzie wysłanie przeprosin do wszystkich członków Parlamentu Europejskiej i pracowników biur, którzy tracą mnóstwo czasu z powodu pańskiej kampanii" - dodał Rhode.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA