Polityka

#RZECZoPOLITYCE: Marcin Kierwiński, prof. Monika Płatek

rp.pl
Europoseł PiS Ryszard Czarnecki, Poseł PO Marcin Kierwiński oraz prof. Monika Płatek by;i gośćmi Zuzanny Dąbrowskiej w poniedziałkowym programie #RZECZoPOLITYCE.

Czarnecki: Twarde "nie" dla imigrantów

- Twarde "nie" dla imigrantów pozostanie. Jeżeli chodzi np. o dziewczynkę, która straciła obie nogi, a jest muzułmanką, to czy możemy jej pomóc? Myślę, że możemy. Zakładam, że ona potem będzie chciała wrócić do domu. Korytarze humanitarne nie mogą być furtką, że mrugamy okiem i wpuszczamy imigrantów - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z PiS.

Czytaj więcej

Kierwiński: PiS będzie dalej demolować kraj

- Kaczyński z tylnego siedzenie decyduje o tym, co robi rząd. Jego długie wystąpienie, przegadane i nudne, pokazało, że będzie kontynuacja obranego kierunku - dalszego demolowania państwa - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński.

Czytaj więcej

Prof. Płatek: Prezydent Warszawy musiała przestrzegać prawa

- Gdybym była prezydent Warszawy, to bym przyszła na tę komisję. Przyszłabym dlatego, że to nie Hanna Gronkiewicz-Waltz wydawała te decyzje, tylko musiała respektować prawo. Takie zaczęły się w okolicy 2005 roku. Prezydent ma obowiązek respektować wyroki, które zapadają w sądzie - mówiła w programie #RZECZOPOLITYCE prof. Monika Płatek, prawnik.

Czytaj więcej

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL