fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka ręczna

Pandemia zatrzymała reprezentację Polski

fot. mat.pras.
Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) przełożyła mecze Słowenia - Polska i Polska - Holandia. Nie wiadomo, kiedy reprezentacja Patryka Rombla wróci do gry.

Biało-Czerwoni ostatni raz wybiegli na parkiet 14 stycznia. Polacy w trzeciej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy przegrali w Goteborgu ze Szwedami 26:28. Od tamtego momentu spotykali się na zgrupowaniach, ale żadnego spotkanie nie zagrali. To kiepska sytuacja dla zespołu, który ma być gotowy na organizowane przez nasz kraj mistrzostwa świata w 2023 roku.

Listopad miał stać pod znakiem eliminacji mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni czekali na starcia ze Słoweńcami i Holendrami, ale zatrzymał ich koronawirus.

Choruje pięciu kadrowiczów, jedenastu kolejnych przechodzi kwarantannę. Europejska federacja najpierw przełożyła spotkanie z Holendrami, a teraz - już na wniosek Polaków - to przeciwko Słoweńcom. „W danych okolicznościach i obowiązujących ograniczeniach nie było miejsca na inną decyzję” - czytamy w komunikacie na stronie internetowej ZPRP.

EHF przełożyła już 11 z 32 listopadowych meczów eliminacyjnych. Dwa inne spotkania naszej grupy, czyli Holandia - Turcja i Turcja - Słowenia, wciąż są w kalendarzu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA