fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Nowoczesna przedstawia założenia ustawy o związkach partnerskich

Paweł Rabiej
tv.rp.pl
Prawo do opieki nad partnerem w razie choroby, prawo do wspólnego rozliczenia majątkowego i podatkowego, prawo do nazwiska czyli możliwość zmiany nazwiska w przypadku zawarcia związku partnerskiego - to założenia ustawy o związkach partnerskich, które w sobotę przedstawili politycy Nowoczesnej na konferencji prasowej w Warszawie.
 “Jedną z propozycji jest to, by związki partnerskie były zawierane w urzędzie stanu cywilnego” - mówił Paweł Rabiej. Ustawa ma być złożona w Sejmie w ciągu trzech tygodni.
 
“W Polsce w związkach partnerskich żyje kilka milionów osób, są to związki jednopłciowe i różnopłciowe. Te osoby kochają się, tworzą wspólne gospodarstwa domowe. Te związki powinny przez polskie państwo uznawane i szanowane. Do tego dąży nasz projekt ustawy. Nie może być tak, że pewne osoby są z życia społecznego wykluczane. Ta ustawa powinna być dawno w Polsce złożona” - powiedziała posłanka.
 
Jak podkreślają politycy Nowoczesnej, ustawa powstała przez ostatnie 1,5 roku w ścisłej współpracy z środowiskami LGBT. “Państwo nie powinno przeszkadzać nam w byciu szczęśliwymi. Prawo do związku partnerskiego nikomu nie przeszkadza, może poprawić jakość życia, szczęście obywateli wielu tysięcy polskich obywateli” - mówił Paweł Rabiej z Nowoczesnej przedstawiając założenia ustawy na konferencji prasowej przed Pałacem Ślubów na placu Zamkowym w Warszawie. W konferencji wzięli też udział Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, para gejów którzy w czerwcu biorą ślub w Portugalii. “Bardzo cieszy nas ta propozycja Nowoczesnej” - podkreślali w trakcie konferencji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA