fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Embraer z zyskiem, ale zapowiada straty

Bloomberg
Brazylijski producent samolotów regionalnych wypracował w II kwartale zysk 7,2 mln dolarów dzięki działowi awionetek, który pokrył gorszą sprzedaż maszyn liniowych. W całym roku spodziewa się strat.

Rok temu Embraer zaksięgował kwartalną stratę 131 mln dolarów, a do końca bieżącego roku nie spodziewa się wypracowania zysku. Powtórzy zatem ujemny wynik z 2018 r. — stwierdził Reuter

Ostatnie starania mające zapewnić długotrwałe zyski wywołały wątpliwości co do wyników tej firmy w przyszłości, bo jest ona w trakcie sprzedania 80 proc. udziałów działu samolotów regionalnych Boeingowi. Dział ten osiągał zwykle najlepsze wyniki. Firma z Sao José dos Campos ma nadzieję na sfinalizowanie tej sprzedaży do końca roku, a wtedy ograniczy działalność do samolotów dyspozycyjnych i sprzętu wojskowego. Po 6 miesiącach wszystkie trzy dział (regionalny, dyspozycyjny, wojskowy) były pod kreską.

Embraer przewiduje dostawę pod koniec roku brazylijskiemu rządowi pierwszego wojskowego samolotu transportowego KC-390. Firma podpisała z Boeingiem odrębną umowę o wspólnym marketingu tych maszyn, które powinny zapewnić zamówienia z krajów sojuszniczych z Amerykanami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA