fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Marek Suski: Iran ma kłopot z całym NATO. Nie jesteśmy osamotnieni

Fotorzepa/ Robert Gardziński
- Nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy byli szkalowani na arenie międzynarodowej - mówi szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

Wczoraj lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował, że złożono niosek o uznanie ministra Israela Katza za persona non grata w Polsce.

To reakcja na słowa izraelskiego ministra, który powiedział, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

Kukiz komentując słowa Israela Katza nazwał je "skandalicznymi". "Takiej retoryki używali (minister propagandy III Rzeszy Joseph) Goebbels i niemieccy naziści" - dodaje lider Kukiz'15.

- Paweł Kukiz ma takie pomysły bardzo często ekstremalne. Rzeczywiście głupie rasistowskie słowa padły z ust ministra, ale to jeszcze chyba nie jest powód, aby wyciągać tak daleko idące konsekwencje - ocenił w Polsat News Marek Suski.

- Rzeczywiście domagamy się przeprosin. Bo to haniebne słowa, które padły, które paść nie powinny. One są krzywdzące, kłamliwe. Polska przecież jako naród, jako rząd na uchodźctwie, byliśmy pod okupacją, a mimo wszystko Polacy pomagali Żydom, ratowali im życie - dodał.

- Jeśli chodzi o Iran, to Iran ma kłopoty w ogóle z całym zdaje się z całym NATO, więc my jako jeden z elementów NATO nie jesteśmy specjalnie osamotnieni w tym konflikcie - ocenił szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA