fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Konfederacja chce ponownie przeprosin od "Wiadomości" TVP

Fotorzepa, Marta Bogacz
Zdaniem polityków Konfederacji przeprosiny zamieszczone przez "Wiadomości" TVP były wyemitowane z naruszeniem prawa. Domagają się ponownych przeprosin.

W materiale w "Wiadomościach" TVP dotyczącym sondażu przedwyborczego pominięto wyniki Konfederacji. Przedstawiono grafik mandatów w Sejmie bez uwzględnienia jej wyniku z informacją, że PiS mogłoby rządzić samodzielnie.

Z opublikowanych w "Super Expressie" sondażu Instytutu Badań Pollster wynikało, że Sejmu dostaliby się przedstawiciele 5 ugrupować, w tym balansującej nad progiem Konfederacji, popieranej przez 5 proc. respondentów.

Złożono w tej sprawie pozew. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał emisję w „Wiadomościach” przeprosin. Nie pomogło odwołanie złożone przez TVP.

Przeprosiny wyemitowano w czwartek podczas głównego wydania "Wiadomości". Prowadząca Danuta Holecka powiedziała, że orzeczenie nakazujące publikację przeprosin to „jeden z najbardziej kuriozalnych wyroków w historii polskiego sądownictwa”.

Po przeprosinach wyemitowano materiał na temat Konfederacji. Wskazano m.in. na prorosyjskie nastawianie liderów partii: Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna.

Dzień po emisji Jakub Kulesza powiedział w Sejmie, że zastosowano „wszystkie sztuczki, uniki i techniczne chwyty, by nie wykonać orzeczenia sądu, by to orzeczenie wypaczyć, zmanipulować, by oszukać swoich widzów”.

- Złożymy w sądzie wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego zmierzającego do tego, aby przeprosiny zostały opublikowane ponownie, tym razem w formie prawidłowej, zgodnej z wyrokiem, nieopatrzonej kłamstwami, manipulacjami i autorskimi komentarzami redaktorów Telewizji Polskiej - zapowiedział Michał Wawer, pełnomocnik prawny Konfederacji.

- Sprostowanie informacji o przedmiotowym sondażu zostało wykonane w sposób całkowicie zgodny z postanowieniem Sądu. Treść, sposób wyeksponowania przeprosin, czas ich wyświetlenia oraz pozostałe zapisy postanowienia Sądu zostały w pełni zrealizowane - odpowiedziało portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP.

Źródło: rp.pl/Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA