fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Sondaż: Duża przewaga PiS nad KO, Konfederacja nad progiem

Fotorzepa/ Robert Gardziński
45 proc. głosów uzyskałoby w wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster

Według badania, w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele wszystkich pięciu ugrupowań, które wystawiają listy wyborcze we wszystkich okręgach. Oprócz polityków PiS w ławach na Wiejskich zasiadaliby parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej i Konfederacji.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”, na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), popierana przez 26 proc. respondentów. Lewica (SLD, Wiosna i Razem) mogłaby liczyć na 14,1 proc., a Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) - 7,0 proc.

Nad progiem wyborczym balansuje Konfederacja, popierana przez 5 proc. ankietowanych. Taki wynik oznaczałby, że ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego miałoby swoich przedstawicieli w Sejmie.

W sondażu 3 proc. respondentów odpowiedziało, że zagłosowałoby na inny komitet.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 24-25 września 2019 roku na próbie 1101 dorosłych Polaków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA