fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

UEFA zablokowała tęczowy pokaz na stadionie Euro 2020

AFP
Europejska federacja piłkarska zablokowała możliwość podświetlenia stadionu w Monachium w kolorach tęczy w czasie meczu Niemcy - Węgry. UEFA uważa, że takie działanie miałoby kontekst polityczny.

Prośbę o możliwość wyświetlenia kolorów tęczy na elewacji stadionu w Monachium wysłał do UEFA burmistrz miasta Dieter Reiter.

UEFA poinformowała, że prośba burmistrza Monachium to reakcja na uchwalone na Węgrzech prawo zakazujące homoseksualistom występowania w szkolnych materiałach edukacyjnych lub programach dla dzieci poniżej 18 roku życia.

Na tej podstawie europejska federacja piłkarska stwierdziła, że nie może przychylić się do prośby i zaproponowała alternatywne daty, w których Allianz Arena miałaby zostać oświetlona w tęczowych barwach.

"Rasizm, homofobia, seksizm i wszelkie formy dyskryminacji są plamą na naszych społeczeństwach - i stanowią jeden z największych problemów, z jakimi boryka się dzisiejsza gra" - czytamy w oświadczeniu.

"Dyskryminacyjne zachowania naznaczyły zarówno same mecze, jak i - poza stadionami - internetową dyskusję wokół sportu, który kochamy" - przekazano.

"Jednak UEFA, poprzez swój statut, jest organizacją neutralną politycznie i religijnie. Biorąc pod uwagę polityczny kontekst tej konkretnej prośby - wiadomość skierowaną do decyzji podjętej przez węgierski parlament narodowy - UEFA musi odrzucić tę prośbę" - poinformowano

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA