fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg patrzy na San Francisco z gigantycznego muralu

AFP
Ogromnych rozmiarów mural, przedstawiający twarz szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg, przygotowywany jest na jednej ze ścian budynku w centrum San Francisco przez amerykańską organizację klimatyczną.

- Jeśli możemy wzmocnić jej przesłanie i sprawić, by więcej osób było zaangażowanych i słuchało w to, co ona mówi, to robimy coś dobrego - tłumaczył w rozmowie z CNN Paul Scott, dyrektor wykonawczy One Atmosphere - grupy sponsorującej malowanie muralu.

Prace rozpoczęły się na ścianie w pobliżu Union Square w centrum miasta i mają zostać zakończone do wtorku.

- Ludzi uderza ten mural i chcą dowiedzieć się więcej. Jeśli poświęcą czas, aby dowiedzieć się więcej o tym, co (Thunberg) stara się przekazać, myślę, że będzie to mieć wpływ na większość. Sprawi, że będą chcieli pomóc - wyjaśniał Scott.

Autorem muralu jest Andrés Petreselli, który zauważył, że 16-letnia Szwedka daje przykład całemu światu. - Jesteśmy prawie na początku naszego wyginięcia, więc jeśli teraz nic nie zrobimy, będzie za późno - mówił w rozmowie z CNN. 

Jak wylicza agencja AFP, Greta Thunberg ma już swoje murale na ścianach w Bristolu w Anglii i Edmonton w Kanadzie.

Aktywistka przebywa obecnie w Karolinie Północnej na wschodnim wybrzeżu USA, a ostatnio poprosiła publicznie o pomoc, by mogła dostać się przez Atlantyk do Europy, po przeniesieniu szczytu klimatycznego ONZ, zaplanowanego na przyszły miesiąc, z Chile do Hiszpanii.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA