fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Royal Bank of Scotland chce wypłacić pracownikom pokaźne premie

Bloomberg
Royal Bank of Scotland chce wypłacić swoim pracownikom 340 mln funtów premii. Tymczasem brytyjskie media twierdzą, że bank jest po raz kolejny w tarapatach.

Bank w 70 procentach jest w rękach brytyjskiego rządu, który musiał go ratować od bankructwa w 2008 roku.

Telewizja Sky News twierdzi, ze propozycja wypłaty bonusów została już zgłoszona do UK Financial Investments (UKFI), który zarządza państwowymi udziałami banku i sprawuje nad nim nadzór.

W wypłacie premii nie byłoby nic niestosownego, gdyby nie to, że bank znów wykaże stratę. deficyt za 2016 rok wyniesie - według nieoficjalnych informacji - ponad 5 mld funtów. To i tak niewiele w porównaniu z rokiem 2008, kiedy to strata banku wyniosła 24 mld funtów.

Prezes RBS Ross McEwan zapewnia, że bank ciężko pracuje nad restrukturyzacja i uzdrowieniem finansów. - Jesteśmy zdeterminowani by jak najszybciej przeprowadzić plan restrukturyzacji - podkreślił.

RBS znany był z wypłacania hojnych premii pracownikom. Przed 2008 rokiem pule bonusowe wynosiły 1,4 mld funtów.

Do wypłacenia premii szykuje się inny bank, który dostał znaczącą pomoc rządową w 2008 roku - Lloyds Banking Group. Tam pula premii ma wynieść 390 mln funtów.

Oznacza to, że w sumie dwa banki uratowane za pieniądze podatników wypłacą swoim pracownikom ponad 700 mln funtów premii - pisze na swojej stronie internetowej SKY i dodaje, ze to "kontrowersyjna decyzja", zwłaszcza kiedy premier Theresa May, wyraża chęć pomocy milionom brytyjskich rodzin, które mają problemy finansowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA