fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Prawniczy egzamin zawodowy: Przybędzie ponad 1600 adwokatów

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Ponad 1600 osób, które w tym roku przystąpiły do egzaminu adwokackiego będzie mogło założyć togę z zieloną wypustką.

Egzamin adwokacki zdało 1629 osób, co stanowi ponad 70% z 2310 osób, które w dniach 15-18 marca 2016 r. przystąpiły do egzaminu adwokackiego. Najlepszy wynik odnotowano w Toruniu, gdzie zdało 95% osób. Wysoka zdawalność była również wśród zdających w komisjach w Szczecinie (89%) i w Rzeszowie - (84%).

Tegoroczny wynik jest gorszy niż w latach ubiegłych. W ostatnich pięciu latach wyniki utrzymywały się na poziomie 75-85 procent. Kandydaci najlepiej poradzili sobie z zadaniami z prawa administracyjnego i z części dotyczącej zasad wykonywania zawodu i zasad etyki, najgorzej poszło z pytaniami z zakresu prawa cywilnego.

Tradycyjnie najwięcej adwokatów przybędzie w Warszawie – aż 541 osób uzyskało prawo do wpisu na listę adwokatów, choć ogólny wynik egzaminów był jednym z najsłabszych. W stolicy zdawalność wyniosła jedynie 63%.

Jeśli na listę adwokatów wpiszą się wszystkie osoby, które uzyskały pozytywny wynik egzaminu, adwokatura polska liczyć będzie prawie 27 tysięcy adwokatów i aplikantów adwokackich.

Źródło: www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA