fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przeniesienie praw autorskich do dokumentacji projektowej przy przeniesieniu pozwolenia na budowę

Adobe Stock
Pomimo iż projekt budowlany podlega zatwierdzeniu w decyzji o pozwoleniu na budowę, to jej przeniesienie na nowego inwestora nie odnosi skutków co do przeniesienia praw autorskich do dokumentacji projektowej.

Prawo budowlane umożliwia przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę z dotychczasowego na nowego inwestora przez potrzeby przygotowania projektu budowlanego i prowadzenia od początku postępowania administracyjnego o jej wydanie. Projekt budowlany podlega zatwierdzeniu w decyzji o pozwoleniu na budowę, jednak jej przeniesienie na nowego inwestora nie odnosi skutków co do przeniesienia praw autorskich do dokumentacji projektowej.

W art. 40 ustawy z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.; dalej jako: prbud) przewidziano możliwość przeniesienia decyzji o pozwoleniu na budowę z dotychczasowego na nowego inwestora. Wymaga to wszczęcia postępowania administracyjnego na wniosek nowego inwestora.

Aby otrzymać decyzję o przeniesieniu pozwolenia na budowę, nowy inwestor musi dołączyć do wniosku oświadczenie o przyjęciu warunków zawartych w decyzji o pozwoleniu na budowę, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budow...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA