Motor jest jedną z czterech drużyn PGE Ekstraligi, które muszą sobie radzić bez wykluczonych Rosjan, i jedyną, której wychodzi to na dobre. Lublinianie w niedzielę po ciężkim meczu pokonali aktualnych mistrzów Polski z Wrocławia. O ile czwórka seniorów Motoru z powodzeniem potrafi zastąpić Grigorija Łagutę, to brak w Sparcie młodszego z Łagutów, Artioma, aktualnego mistrza świata, po raz kolejny okazał się sporą wyrwą. Maciej Janowski wychodził z siebie, odjechał aż siedem biegów, ale nie miał wystarczającego wsparcia w kolegach. Indywidualnie bieg w szeregach gości potrafił wygrać jeszcze tylko Tai Woffinden - i to tylko raz.

W drugim niedzielnym meczu GKM pokonał w Grudziądzu Unię Leszno, dla której była to dopiero druga porażka w tym sezonie. Cieniem na niezłym widowisku położył się wypadek z trzeciego biegu z udziałem Nickiego Pedersena i Piotra Pawlickiego. Duńczyk, który ledwo wrócił po ciężkiej kontuzji odniesionej w lidze duńskiej, doznał złamania miednicy w dwóch miejscach i złamania panewki kości biodrowej. Polak na skutek upadku złamał obie łopatki.

Wyrwy w składzie lepiej uzupełniał GKM, choć to Pedersen wydawał się ważniejszym ogniwem. W poprzedniej kolejce pozbawieni Duńczyka grudziądzanie zebrali w Lublinie zaledwie 25 punktów. W niedzielę zespół Janusza Ślączki wykorzystał jednak słabą dyspozycję Jasona Doyla w szeregach rywali i kiepską jazdę leszczyńskich juniorów.

PGE Ekstraliga
7. kolejka

Moje Bermudy Stal Gorzów - Arged Malesa Ostrów 55:35. Najwięcej punktów: Anders Thomsen 12+2 (w 5 startach), Bartosz Zmarzlik 12 (4), Martin Vaculik 10 (4) - Chris Holder 11 (6).
For Nature Solutions Apator Toruń - zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 48:42. Najwięcej punktów: Robert Lambert 15 (6), Paweł Przedpełski 11+1 (6), Patryk Dudek 11+1 (6) - Leon Madsen 12 (5).
ZOOleszcz GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno 50:40. Najwięcej punktów: Krzysztof Kasprzak 12+2 (6), Przemysław Pawlicki 11+2 (6), Fredrik Jakobsen 10+2 (5), Norbert Krakowiak 10+1 (6) - Janusz Kołodziej 16 (6), Jaimon Lidsey 10 (6).
Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław 50:40. Najwięcej punktów: Mikkel Michelsen 18 (6), Jarosław Hampel 10+1 (6), Dominik Kubera 10+1 (6) - Maciej Janowski 17+1 (7).

Dwa piątkowe mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Takie wyniki sprawiły, że po pierwszej rundzie za Motorem i Unią z czterema wygranymi znajduje się Stal Gorzów, a następnie aż cztery drużyny legitymują się identycznym dorobkiem sześciu punktów.