Reklama
Rozwiń

Robert Hernand - rozmowa z kandydatem na prokuratura generalnego

Kadencja Andrzeja Seremeta była trudna. Trudno było sprostać oczekiwaniom, m.in. dlatego, że reforma prokuratury nie została dokończona - mówi Robert Hernand , zastępca prokuratora generalnego.

Publikacja: 05.10.2015 08:00

Robert Hernand - rozmowa z kandydatem na prokuratura generalnego

Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski

Rz: Co zdecydowało, że postanowił pan kandydować na prokuratora generalnego?

Robert Hernand: Z pewnością duże doświadczenie zawodowe i wiedza o różnych aspektach pracy prokuratorskiej. Rozpocząłem od prokuratury rejonowej, później pracowałem w wydziałach śledczych i przestępczości zorganizowanej. Razem 12 lat na pierwszej linii. Byłem szefem prokuratury okręgowej i apelacyjnej. Przez pewien czas zajmowałem się nadzorem w prokuraturze apelacyjnej. Od 2010 r. jestem zastępcą prokuratora generalnego i kieruję biurami postępowania sądowego i spraw konstytucyjnych. W tym czasie skierowaliśmy 34 wnioski do Trybunału Konstytucyjnego i 26 pytań prawnych do Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. O wysokiej skuteczności naszych kasacji tylko wspomnę. Wprowadziłem w moich biurach staże kasacyjne, pozakarne i warsztaty kasacyjne. Z mojej inicjatywy organizowane są również spotkania konsultacyjne z udziałem prokuratorów z PG z prokuratorami niższych szczebli, w tym rejonowych. Decyzja o kandydowaniu nie była łatwa. Mam świadomość trudności, ale jestem przygotowany do podjęcia kolejnego wyzwania.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono