Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 20.01.2017 07:37 Publikacja: 20.01.2017 07:37
Jury konkursu odbywającego się już po raz 12. tym razem postanowiło nie przyznać pierwszej nagrody. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano drużynom „Anonimowi Podatnicy" z Uniwersytetu Warszawskiego (w składzie: Aleksandra Bojarska, Paulina Buczyńska, Piotr Zaremba) oraz „KKBB" z UW oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (w składzie: Roksana Kałużna, Paweł Kołek, Lucyna Bujok, Artur Bałazy).
Zorganizowany już po raz 12. konkurs dla studentów z kierunków biznesowych, prawniczych oraz ekonomicznych ma na celu promocję wiedzy o podatkach i docenienie młodych talentów (nazwę można przetłumaczyć jako „oko na podatki"). Turniej składa się z trzech etapów, z których dwa pierwsze odbywają się w sieci. Uczestnicy rozwiązują kazusy podatkowe, a w finale następuje symulacja rozprawy przed sądem administracyjnym. Autentyczności dodaje fakt, że w jury konkursu zasiadają prawdziwi sędziowie NSA: Grzegorz Borkowski, Tomasz Kolanowski i Danuta Oleś.
Sąd Okręgowy w Gdańsku udzielił zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu grupowym o ustalenie nieważności umów o kredyt konsumencki na zakup pomp ciepła. Bank wypłacił pieniądze sprzedawcom pomp ciepła, choć urządzenia te nie trafiły do ich klientów.
Ostatnie osiem lat to najgorszy okres w historii Trybunału Konstytucyjnego, który został doprowadzony na skraj organizacyjnej i etycznej zapaści. Gorzej zapewne nie będzie, bo to byłoby trudne – twierdzi dr Tomasz Zalasiński, konstytucjonalista.
TSUE orzekł, że rozpoznanie skarg frankowiczów ma nastąpić w rozsądnym terminie i uwzględniać indywidualne zarzuty.
Z końcem 2024 r. wygasa obowiązek gmin zapewnienia lokali zamiennych lokatorom mieszkającym w budynkach wymagających rozbiórki lub remontu. Jeżeli nie będzie zmiany przepisów, obowiązek ten spocznie wyłącznie na właścicielach budynków, którzy ani nie mają na to pieniędzy, ani nie dysponują zasobem lokali zamiennych - alarmuje rzecznik praw obywatelskich.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Mąż przez kilkanaście lat utrzymywał stado krów, które dostał od rodziców. Przy rozwodzie i podziale majątku dorobkowego okazuje się, że stado należy już do wspólnego majątku i trzeba się nim podzielić.
W sobotę 25 września 2021 r. przeprowadzone zostały państwowe egzaminy wstępne na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną oraz komorniczą. Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało wstępne wyniki oraz zestawy pytań testowych.
Na studia prawnicze zgłasza się wielu kandydatów, ale rekordy popularności bije kryminologia.
Covid 19 spowodował zmianę sposobu świadczenia pomocy prawnej w uniwersyteckich poradniach prawa. Sytuacja epidemiczna wpłynęła również na zakres spraw, z jakimi zgłaszano się o pomoc.
Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało podsumowanie wyników egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze za 2020 rok.
Komitet Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk zdecydowanie protestuje w sprawie sposobu opracowywania i zawartości, opublikowanego przez Ministra Edukacji i Nauki, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
W cieniu bieżącej praktyki prawniczej toczy się dyskusja o problemie ewaluacji dyscypliny: nauki prawne na poszczególnych uczelniach.
Glosy i komentarze prawnicze powinny być uwzględniane przy ewaluacji działalności naukowej - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich.
Za nami kolejna edycja Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanego przez fundację Court Watch Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas