Po godzinach

Publikacja: 21.07.2008 00:52

Po godzinach

Foto: Materiały Organizatora

Pokaz rewelacyjnego filmu „George Michael: Inna historia“ z 2005 roku otworzy dziś w Koneserze tygodniowy cykl spotkań, poświęcony kinu muzycznemu i muzyce na dużym ekranie.

Biograficzny dokument Southan Morris to z jednej strony próba podsumowania dotychczasowej pracy artysty, z drugiej wejścia w jego prywatne życie. George Michael o wszystkim opowiada otwarcie, nie ucieka nawet od komentarzy tak upokarzających dla niego zdarzeń jak aresztowanie za uprawianie seksu w publicznej toalecie. Filmowej spowiedzi towarzyszą zdjęcia, m.in. z koncertów i teledysków. Całość ilustrowana jest także wypowiedziami innych gwiazd sceny muzycznej w tym Eltona Johna i Mariah Carey, które mówią o znajomości z piosenkarzem.

aba

Dawna Wytwórnia Wódek Koneser, ul. Ząbkowska 27/31, godz. 22, wstęp wolny.

Sartre i de Beavoir w obiektywie Antanasa Sutkusa

ŻW: Dziś w Starej Galerii ZPAF odbędzie się wernisaż prac Antanasa Sutkusa. To jeden z najsławniejszych litewskich fotografików...

Mariusz Wideryński, prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików: Nie tylko litewskich. To dziś przedstawiciel światowej klasyki fotografii. Wernisaż „Jean Paul Sartre i Simone de Beavoir” to niecodzienna okazja spotkania się z nim twarzą w twarz.

Sutkus to wszechstronny artysta. Słynie jednak głównie z dokumentów z pogranicza reportażu. Co zobaczymy na wystawie, która odbywa się w ramach Warszawskiego Lata Fotografii?

Zdjęcia powstałe w 1965 r. podczas pobytu na Litwie Sartre’a i de Beavoir. Co ciekawe, podczas podróży po kraju Sartre długo nie akceptował obecności fotografa. Dopiero gdy zaczął traktować Sutkusa nie jako fotografika, lecz literata, udało im się nawiązać kontakt. Efektem wspólnej wyprawy jest niezwykle bogata kolekcja zdjęć. My zaprezentujemy ponad 30 najważniejszych.

Będzie wśród nich także to zdjęcie, które posłużyło za model do rzeźby Sartre’a, stojącej w Paryskiej Bibliotece Narodowej?

Oczywiście. Nie mogłoby go zabraknąć.

rozmawiała Anna Brzezińska

Stara Galeria ZPAF, pl. Zamkowy 8, wernisaż o godz. 18.

Karmel

Luna

Kopalnia wiedzy na temat bliskowschodnich obyczajów i mentalności Libańczyków. Reżyserski debiut Nadine Labaki był libańskim kandydatem do Oscara. Reżyserka zagrała Layale - trzydziestolatkę prowadzącą salon kosmetyczny, uwikłaną w romans z żonatym mężczyzną.

Ul. Marszałkowska 28, tel. 022 621 78 28, godz. 21.15.

W GÓRĘ JANGCY

Muranów

Kanadyjski twórca nazwał swój dokument połączeniem serialu „Statek miłości” z „Czasem Apokalipsy”. Yung Chang zabrał widzów w rejs po Jangcy w rejonie budowanej Tamy Trzech Przełomów. Wycieczkowy statek, którym płyną amerykańscy turyści obsługiwani przez Chińczyków, to zderzenie pseudokomunizmu z kapitalizmem, w którego kierunku ciążą Chiny Ludowe.

Ul. Andersa 1, tel. 022 831 03 58, godz. 16.15 i 20.15.

Dziewczyna z reklamy

Iluzjon

Dramat Lamonta Johnsona w ramach cyklu Aktorskie Portrety – Anne Bancroft. Zagrały w nim wnuczki Ernesta Hemingwaya – Margaux i Mariel.

Ul. Narbutta 50a, tel. 022 646 12 60, godz. 20.

kzk

NO LIMITS

CENTRALNY BASEN ARTYSTYCZNY

Po latach milczenia na rynek z płytą „Angela”? wrócił trójmiejski No Limits. Nad nowym brzmieniem zespołu pracował Marcin Iszora, pamiętany z przeboju „On the River”. Teraz głosem siedmioosobowego zespołu jest Aga Rassalska, świetnie odnajdująca się w pojemnej stylistyce smooth jazzu.

Ul. Konopnickiej 6, tel. 022 339 07 60, godz. 20, bilety: 25 i 30 zł.

WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

AMFITEATR BEMOWO

Dzień Krab to prezentacja podopiecznych z wytwórni Kraba właśnie. Wystąpią Motema Arica i Miklosz Deki Czureja Violin Virtuoso and Family.

Ul. Raginisa (róg Kryształowej), godz. 19, wstęp wolny.

dziub

DARKROOM

TEATR POLONIA

Przemysław Wojcieszek przenosi książkę Rujany Jeger w polskie realia – do małego mieszkania w środku Warszawy. Tam, do młodego małżeństwa, wprowadza się przyjaciel gej i dziadek wykorzystujący Rodzinę Radia Maryja do własnych celów. Świetny duet Rafała Mohra i Jerzego Łapińskiego.

Ul. Marszałkowska 56, tel. 022 622 21 32, godz. 20.

STAROŚĆ JEST PIĘKNA

TEATR POLONIA

Sztuka Esther Vilar, przygotowana przez Łukasza Kosa na plenerową scenę na placu Konstytucji. Gniewny dialog ludzi starych ze współczesną kulturą, w której wszechobecny jest kult młodości, a starość wstydliwie spycha się na margines. Przewrotny pomysł autorki polega na obsadzeniu we wszystkich rolach ludzi młodych, którzy przy pomocy masek zmieniają się w starców. Ulica to najwłaściwsze miejsce dla tego spektaklu. Głośnego, dosadnie i wzruszająco brzmiącego scenicznego protestu oglądanego przez setki warszawiaków, którzy najgłośniej oklaskują znakomitą Marię Klejdysz.

Plac Konstytucji, tel. 022 622 21 32, godz. 17, wstęp wolny.

ar

Ochota w starych fotografiach

Klubokawiarnia Kolonia

Plenerowa wystawa przybliżająca historię Ochoty. Na ogrodzeniu klubokawiarni można oglądać fotografie powstałe zarówno przed 1939 r., jak i po wojnie – aż do lat 60. Większość z prezentowanych prac pochodzi z prywatnych zbiorów mieszkańców dzielnicy. Róg ul. Łęczyckiej i Ładysława z Gielniowa.

OŚ Saska ulica Chłodna

Prezentacja wielkoformatowych zdjęć i rycin przedwojennej Warszawy. Wszystkie prace to dokumentacja dotycząca Osi Saskiej – unikatowego założenia urbanistycznego. Niemal połowa z nich przedstawia ul. Chłodną, niegdyś pełniącą rolę deptaka. Teren przy kościele św. Boromeusza.

aba

Wall-e

KINOTEKA

Zabawna i wzruszająca historia robota, który od 700 lat czyści opustoszałą Ziemię z pozostawionych przez ludzi śmieci. I choć jest tylko maszyną, za czymś tęskni, czegoś mu brak. Czego? Dowiaduje się dopiero, kiedy na Ziemię przybywa EVE, piękna i nowoczesna maszyna myśląca. Okazuje się, że roboty też mogą marzyć i kochać. Film jest doskonałą rozrywką dla wszystkich członków rodziny. Godziny seansów: 10.30, 12.30, 14.30, 16.30, 18.30.

Plac Defilad 1, tel. 022 551 70 70.

Warsztaty cyrkowe

Dorożkarnia

Sposób na niebanalny wakacyjny tydzień? Udział w warsztatach cyrkowych! Dzieci w wieku od 7 do 12 lat nauczą się żonglowania, poćwiczą ekwilibrystykę i wezmą udział w zajęciach parateatralnych. Takie ćwiczenia to nie tylko świetna zabawa, ale i rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, nabywanie umiejętności koncentracji i ćwiczenie wytrwałości.

Ul. Siekierkowska 28, tel. 022 697 987 153, godz. 10 – 14.

Powstańczy fotoplastykon

Muzeum Powstania Warszawskiego

Z okazji objęcia przez Muzeum Powstania Warszawskiego pieczy nad Fotoplastykonem wydano przenośny, trójwymiarowy fotoplastykon ze zdjęciami z pierwszych dni walk w Śródmieściu. Autor fotografii Eugeniusz Lokajski – polski olimpijczyk, żołnierz AK – poległ we wrześniu 1944 roku. Dostępny jest on od dziś w sklepie przy Muzeum.

Ul. Grzybowska 79, tel. 022 539 79 05, godz. 10 – 18.

tr

Blue Cactus

Nowości w menu „Smaki Lata“ to m.in. krewetki tandori marynowane w przyprawach, miodzie i podawane z różowym grejpfrutem, rukolą i roszponką, wędzony i grillowany oscypek z letnią kompozycją zielonych sałat, kiełków słonecznika i czerwonych porzeczek oraz imbirowa inspiracja, czyli mieszana zielona sałata w kremowym imbirowym vinaigrette podana z piersią kurczaka, nadziewaną mango. Wszystko brzmi bardzo smacznie.

Ul. Zajączkowska 11, tel. 022 851 23 23.

Moonsfera

W karcie dania w stylu fusion (mieszanka kuchni orientalnej i śródziemnomorskiej) np. japoński bulion z avocado, kurczakiem, surimi, młodą cebulką i glonami (14 zł), z propozycji typowo sezonowych – tarta z szafranem i świeżymi malinami (22 zł).

Ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, tel. 022 560 37 33.

KORKOCIĄG

Winiarnia proponuje nietypowe dania inspirowane kuchnią śródziemnomorską i polską, połączone z węgierskimi winami, np. korsykańską sałatkę z pomidorów z oliwkami, kaparami i kozim serem (14 zł) – polecana z Kadarką produkcji Zoltana Heimanna lub Merllotem od Beli Vincze.

Ul. Emilii Plater 9/11, tel. 022 625 41 97.

mjl

Pokaz rewelacyjnego filmu „George Michael: Inna historia“ z 2005 roku otworzy dziś w Koneserze tygodniowy cykl spotkań, poświęcony kinu muzycznemu i muzyce na dużym ekranie.

Biograficzny dokument Southan Morris to z jednej strony próba podsumowania dotychczasowej pracy artysty, z drugiej wejścia w jego prywatne życie. George Michael o wszystkim opowiada otwarcie, nie ucieka nawet od komentarzy tak upokarzających dla niego zdarzeń jak aresztowanie za uprawianie seksu w publicznej toalecie. Filmowej spowiedzi towarzyszą zdjęcia, m.in. z koncertów i teledysków. Całość ilustrowana jest także wypowiedziami innych gwiazd sceny muzycznej w tym Eltona Johna i Mariah Carey, które mówią o znajomości z piosenkarzem.

Pozostało 91% artykułu
Czym jeździć
Technologia, której nie zobaczysz. Ale możesz ją poczuć
Tu i Teraz
Skoda Kodiaq - nowy wymiar przestrzeni
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!
Wydarzenia
100 sztafet w Biegu po Nowe Życie ponownie dla donacji i transplantacji! 25. edycja pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Wydarzenia
Marzyłem, aby nie przegrać