Zachęta ta będzie bardzo bezpośrednia: koty zajmować będą bowiem wygodne miejsce w sklepowej witrynie. W filii schroniska wyświetlane będą także zdjęcia innych bezpańskich zwierzaków przebywających „Na Paluchu". Ponadto już wkrótce relacje z tego miejsca pojawią się w internecie – transmitowane na żywo, na specjalnej stronie „Ochoty na kota."
– Nasz nowy projekt „Ochota na kota" zwiększa czworonogom szansę na adopcję. Dzięki temu, że otwieramy filię „Palucha" w środku Warszawy, wąsaci przyjaciele będą bliżej mieszkańców. Wierzę, że teraz więcej osób zdecyduje się na przygarnięcie zwierzaka właśnie ze schroniska – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
Czytaj także: Felinoterapia, czyli leczenie kotem
Wzorem do powstania projektu były istniejące już punkty adopcyjne zlokalizowane w innych światowych metropoliach. Podobne instytucje funkcjonują w Nowym Jorku i Londynie.
Dzięki „Ochocie na Kota" Warszawa dołączyła do miast, które poprzez nowatorskie rozwiązania promują adopcje zwierząt. Rocznie do warszawskiego schroniska trafia około 1400 kotów. W ciągu 12 miesięcy 2017 r. blisko 1100 wąsatych pupili znalazło nowe domy, a około 160 zostało odebranych przez swoich poszukujących ich właścicieli.