Robert Biskupski

Redaktor rosyjskiej gazety ukarany za dyskredytowanie wojska. "Przemoc cenzury"

Redaktor naczelny renomowanej rosyjskiej niezależnej gazety „Nowaja Gazieta” został zatrzymany w Moskwie, a następnie ukarany grzywną po oskarżeniu go o dyskredytowanie rosyjskich sił zbrojnych.

„Gwarancje nie są warte papieru, na którym są spisane”. Apel w sprawie Ukrainy

„Nie możemy rezygnować ze sprawy Ukrainy” – apelują politycy, naukowcy i osoby publiczne z całego świata. Przesłanie ma trafić do szefów państw i rządów krajów znajdujących się w Grupie Ramstein – koalicji udzielającej Ukrainie regularnej pomocy.

Zastrzelili ponad 100 osób czekających na pomoc. „To nie my, to ciężarówki”

Izraelskie wojsko zastrzeliło ponad 100 Palestyńczyków czekających na dostawę pomocy humanitarnej – poinformowało ministerstwo zdrowia Strefy Gazy. Izrael twierdzi, że wiele osób zostało przejechanych przez ciężarówki z pomocą humanitarną.

Embargo na wschodnie zboże i walka z Zielonym Ładem. Premier po rozmowach

Ustaliliśmy, że stworzymy precyzyjne postulaty polskiej strony – nie tylko protestujących, ale również rządu – zapowiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z protestującymi rolnikami.

Koniec palenia marihuany w Tajlandii. Ministerstwo wprowadza zakaz

Do końca roku Tajlandia wprowadzi zakaz rekreacyjnego używania konopi indyjskich – zapowiada minister zdrowia tego kraju. „Niewłaściwe używanie konopi ma negatywny wpływ na tajskie dzieci” – tłumaczą politycy.

Dwóch kandydatów na burmistrza zastrzelonych jednego dnia. A to dopiero początek

Dwóch kandydatów na burmistrza meksykańskiego miasta Maravatio zostało zastrzelonych w odstępie kilku godzin. Eksperci ostrzegają, że planowane na 2 czerwca wybory mogą być najbardziej brutalnymi w historii kraju.

Porozumienie między Izraelem a Hamasem nabiera kształtu. Jak może wyglądać?

Izrael i Hamas zmierzają w kierunku nowego porozumienia, które uwolniłoby część z około 130 zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy w zamian za tygodniową przerwę w wojnie, która trwa już piąty miesiąc.

Izolacja, kiepskie jedzenie i surowe kary. Życie więźniów politycznych w Rosji

Owsianka na śniadanie, zupa i owsianka na obiad oraz owsianka ze śledziem na kolację – jak wygląda życie przeciwników Władimira Putina w więzieniach i koloniach karnych?

Opłacało się oskarżać Nawalnego. Wysoki awans putinowskiego prokuratora

Roman Widiukow, główny śledczy w sprawach przeciwko przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksiejowi Nawalnemu i jego Funduszowi Antykorupcyjnemu (ACF), został awansowany na zastępcę szefa Głównego Departamentu Śledczego Rosji.

Naddniestrze chce stać się częścią Rosji. Separatyści zdestabilizują Europę?

Prorosyjscy rebelianci w Naddniestrzu – separatystycznej części Mołdawii – planują zwrócić się do Władimira Putina o aneksję ich regionu. Analitycy twierdzą, że to część kampanii, która ma zdestabilizować Europę.