Robert Biskupski

Potencjał technologii wodorowych

Z danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że w Polsce nie jest wykorzystywany w pełni potencjał technologii wodorowych. Pozyskiwany w ekologiczny sposób wodór ma szanse zrewolucjonizować energetykę i pozwolić światu na wyzwolenie się od monopolistycznych dostaw gazu ziemnego. Potrzebujemy do tego wzrostu zaangażowania jednostek naukowych, technologicznych i biznesowych.

Sąsiedzi z piekła rodem

Mieszkańcy wsi Rykaczewo na Mazowszu od lat czują się terroryzowani przez rodzinę państwa L.

Powstała pierwsza na Mazowszu klasa celno-skarbowa

Rolę i zadania służby celno-skarbowej, przepisy regulujące jej funkcjonowanie, ceremoniał i musztrę, a także tematy z zakresu etyki zawodowej i kultury organizacji poznają uczniowie LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Powstała tam pierwsza na Mazowszu klasa celno-skarbowa.

Polskie miasta wchodzą w sezon wiosenny: Flamingi popłyną pod fontannami

Nowe fontanny, specjalne linie turystyczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów, szlaki turystyczne – miasta otwierają sezon wiosenny. Zdarzają się także problemy.

„Państwo w Państwie”. Kupiła dom i zamieszkała u sąsiadów

Przez błąd Agencji Nieruchomości Rolnych pani Krystyna musiała zamurować drzwi do kuchni i łazienki.

„Państwo w państwie”. Starosta chce zamknąć szkołę

Starosta chełmski próbuje zamknąć szkołę mundurową w Dubience, tuż przy granicy z Ukrainą. Już w ubiegłym roku, niezgodnie z prawem, chciał zablokować rekrutację do pierwszej klasy. Liceum udało się uratować tylko dzięki protestowi rodziców i okupacji starostwa – po której wojewoda nakazał uruchomić nabór.

Ruszy proces adwokata, który reprezentuje w sądach ofiary pedofilii

Jeszcze w tym miesiącu ruszy proces mec. Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar pedofilii, którego prokuratura oskarżyła m.in. o płatną protekcję.

Rocznica katastrofy smoleńskiej z burzą wokół syren

Prezydent, przedstawiciele rządu, parlamentu i Zjednoczonej Prawicy uczcili ofiary katastrofy smoleńskiej na stołecznym placu Marszałka Piłsudskiego, w Sejmie, pod Pałacem Prezydenckim i na Wawelu. Działacze opozycji na warszawskich Powązkach. Wbrew apelom samorządowców w całym kraju zawyły syreny.

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Płać więcej za śmieci

Władze Kielc informują mieszkańców, że muszą zmienić deklaracje śmieciowe, jeśli goszczą uchodźców z Ukrainy. „To może zniechęcić ludzi do niesienia pomocy” – ostrzegają radni.

„Państwo w Państwie”. Gmina nie zapłaci

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Kościelnej w Staszowie w jednej chwili stracili dorobek życia. Wszystko przez wybuch butli z gazem, do którego doprowadził mężczyzna zajmujący lokal socjalny.