Robert Biskupski

Our Future Forum. Jak nie stracić zagranicznych studentów

Mało atrakcyjny rynek pracy i brak programów pomagających studentom w powrocie do kraju to główne bariery dla powrotu do Polski młodzieży studiującej za granicą – ocenili uczestnicy drugiej edycji Our Future Forum.

„Państwo w państwie”. Zamiast milionów tylko długi

Rolnicy z Mazowsza walczą o pieniądze za tony sprzedanych jabłek, bo firma, która prowadziła skup, nie zapłaciła im za towar wart setki tysięcy złotych.

Potrzebne przyspieszenie na torach

Największymi szansami dla towarowego transportu kolejowego są inwestycje i wymogi ekologiczne, zaś zagrożeniami – konkurencja ze strony ciężarówek i niewystarczające możliwości przeładunkowe – wynika z raportu „Stan i perspektywy rozwoju polskiej kolei", przygotowanego przez Instytut Biznesu.

Kompleksowa obsługa logistyczna zyskuje na popularności

Jak wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego „Wpływ pandemii COVID-19 na rynek kolejowy w 2020 r.", podstawowe parametry rynku kolejowych przewozów towarowych, takie jak masa przewiezionych towarów, wykonana praca przewozowa i praca eksploatacyjna w 2020 r., kształtowały się na niższym poziomie niż w 2019 r.

Miliardy złotych na poprawę połączeń kolejowych

Eksperci spodziewają się znacznej poprawy polskich połączeń kolejowych do 2023 r., jednak modernizacje i rozbudowy kolei przebiegają w dość wolnym tempie, zatrzymując się na kilka lat w procesach koncepcji, studium lub projektu – wynika z raportu „Modernizacja polskiej sieci transportu kolejowego jako szansa dla branży logistycznej i transportowej w kontekście zrównoważonego rozwoju", przygotowanego przez Instytut Staszica.

Pandemia oszczędziła przewozy cargo

W zeszłym roku koleją w Polsce przewiezionych zostało 223,2 mln ton towarów – wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego. To mniej niż w roku poprzednim, kiedy to po szynach przetransportowano 236,4 mln ton.

Our Future Forum. Dla zdolnych i ambitnych

Patronat „Rzeczpospolitej” | Jak walczyć z drenażem mózgów i budować merytoryczne kadry – m.in. o tym dyskutować będą uczestnicy drugiej edycji Our Future Forum.

Państwo w Państwie: Zamordował, bo nikt go nie kontrolował ani nie leczył

Miał 14 lat, gdy zaatakował po raz pierwszy. W 2006 roku Dawid J. zgwałcił i zamordował swoją o rok młodszą koleżankę.

Floty napędzane gazem

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w marcu 2020 roku w Polsce było 2848 samochodów ciężarowych zasilanych paliwem z gazu ziemnego, w tym również LNG.

Jeszcze dwie dekady gazu ziemnego – paliwo przejściowe z przyszłością

Gaz ziemny w szybkim tempie zastępuje węgiel kamienny, pomimo że w związku z globalnym ociepleniem postuluje się całkowite odejście od paliw kopalnych.