Robert Biskupski

Polskie miasta wchodzą w sezon wiosenny: Flamingi popłyną pod fontannami

Nowe fontanny, specjalne linie turystyczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów, szlaki turystyczne – miasta otwierają sezon wiosenny. Zdarzają się także problemy.

„Państwo w Państwie”. Kupiła dom i zamieszkała u sąsiadów

Przez błąd Agencji Nieruchomości Rolnych pani Krystyna musiała zamurować drzwi do kuchni i łazienki.

„Państwo w państwie”. Starosta chce zamknąć szkołę

Starosta chełmski próbuje zamknąć szkołę mundurową w Dubience, tuż przy granicy z Ukrainą. Już w ubiegłym roku, niezgodnie z prawem, chciał zablokować rekrutację do pierwszej klasy. Liceum udało się uratować tylko dzięki protestowi rodziców i okupacji starostwa – po której wojewoda nakazał uruchomić nabór.

Ruszy proces adwokata, który reprezentuje w sądach ofiary pedofilii

Jeszcze w tym miesiącu ruszy proces mec. Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar pedofilii, którego prokuratura oskarżyła m.in. o płatną protekcję.

Rocznica katastrofy smoleńskiej z burzą wokół syren

Prezydent, przedstawiciele rządu, parlamentu i Zjednoczonej Prawicy uczcili ofiary katastrofy smoleńskiej na stołecznym placu Marszałka Piłsudskiego, w Sejmie, pod Pałacem Prezydenckim i na Wawelu. Działacze opozycji na warszawskich Powązkach. Wbrew apelom samorządowców w całym kraju zawyły syreny.

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Płać więcej za śmieci

Władze Kielc informują mieszkańców, że muszą zmienić deklaracje śmieciowe, jeśli goszczą uchodźców z Ukrainy. „To może zniechęcić ludzi do niesienia pomocy” – ostrzegają radni.

„Państwo w Państwie”. Gmina nie zapłaci

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Kościelnej w Staszowie w jednej chwili stracili dorobek życia. Wszystko przez wybuch butli z gazem, do którego doprowadził mężczyzna zajmujący lokal socjalny.

Gastronomia nie rezygnuje z alkoholu

Mimo podwyżek cen prądu i składników czynszów lokale gastronomiczne podejmują walkę o przetrwanie.

Państwo w Państwie. Współlokator mimo woli

Przez długi męża pani Maria musi zapłacić 120 tys. zł. Pani Maria i jej mąż kupili mieszkanie w Sieradzu. Po kilku latach małżeństwo się jednak rozpadło, a udziały w mieszkaniu zostały podzielone. Jednak cześć udziałów męża została zajęta przez komornika. Kupił je na licytacji radca prawny z Łodzi zajmujący się skupem nieruchomości.

Fryderyk Chopin i Jan Paweł II nie do zmiany

Jeśli poselski projekt ustawy o nazywaniu obiektów przestrzeni publicznej wejdzie w życie, nie będzie można przemianować np. stołecznego ronda Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.