Rządowe i samorządowe serwisy internetowe będą w pełni dostępne dla niepełnosprawnych

Najpóźniej w 2020 r. strony internetowe i serwisy administracji rządowej i samorządowej mają być w pełni dostępne dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i dysfunkcjami. Rada Ministrów przyjęła dzisiaj projekt ustawy w tej sprawie.

Publikacja: 19.12.2018 21:00

Rządowe i samorządowe serwisy internetowe będą w pełni dostępne dla niepełnosprawnych

Foto: www.sxc.hu

dgk

Projekt przygotowany w Ministerstwie Cyfryzacji obejmuje wszystkie organy publiczne posiadające strony internetowe lub aplikacje mobilne, w tym podmioty nieobjęte tzw. Krajowymi Ramami Interoperacyjności: podmioty tworzone przez samorządy (wodociągi, parki technologiczne, etc.), strony Senatu, Sejmu oraz Kancelarii Prezydenta.

W ramach projektu, dostępność należy rozumieć jako zasady i techniki, które powinno się stosować przy projektowaniu, tworzeniu, utrzymywaniu i aktualizowaniu stron internetowych oraz aplikacji mobilnych, tak by były one bardziej przystępne dla użytkowników. Najważniejszym założeniem projektu jest wdrożenie tzw. jednolitego standardu dostępności dla wszystkich organów publicznych (w szerszym zakresie niż do tej pory). Organy administracji będą musiały działać zgodnie z następującymi zasadami:

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: matematyka - poziom podstawowy. Odpowiedzi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Zawody prawnicze
Egzaminy prawnicze 2025. Z tymi zagadnieniami zdający mieli największe problemy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku