Minister sprawiedliwości ma już gotowy projekt rozporządzenia, w którym planuje zmienić zawartość ewidencji obejmującej ludzi po wyrokach.
W KRK pojawi się nowe zawiadomienie o wykonywaniu kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, w tzw. areszcie domowym. Na druku zawiadomienia o wykonywaniu takiej kary znajdzie się kilka informacji, począwszy od zezwolenia na odbycie takiej kary poprzez jego uchylenie aż do przerwy w wykonywaniu kary. W zawiadomieniu odnotowany zostanie także fakt warunkowego zawieszenia wykonania kary więzienia odbywanej poza więzieniem.
Przesłanie zawiadomienia do KRK będzie obowiązkiem sądu penitencjarnego. W rejestrze, który funkcjonuje już od dziesięciu lat (zastąpił Centralny Rejestr Skazanych), znaleźć można wiele informacji. I tak, dowiedzieć się z niego można o osobach: prawomocnie skazanych za przestępstwa (w tym skarbowe); przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne oraz prawomocnie skazanych przez zagraniczne sądy państw obcych, wobec których kara lub środek karny wykonywane są w Polsce.
Do ewidencji KRK trafiają też osoby, wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające, oraz nieletni, wobec których stosowane są środki wychowawcze, poprawcze lub leczniczo-wychowawcze. W ewidencji są także rejestrowani prawomocnie skazani na areszt za wykroczenia; poszukiwani listem gończym; tymczasowo aresztowani oraz nieletni umieszczeni w schroniskach.
Osoby skazane za wykroczenie na grzywnę, ograniczenie wolności lub które otrzymały naganę, nie figurują w KRK.