Turnieje WTA Tour wracają do Polski dzięki inicjatywie firmy Tennis Consulting (z prezesem Tomaszem Świątkiem w zarządzie). W tym roku o udział Igi Świątek trudno, bo igrzyska w Tokio stanowią istotną konkurencję, ale najlepsza polska tenisistka wraz z najlepszym polskim tenisistą Hubertem Hurkaczem pojawią się we wtorek 13 lipca w Gdyni, by podczas uroczystej imprezy otwierającej turniej przywitać się kibicami po wielu zagranicznych startach, pograć chwilę w tenisia w szczytnym celu i pożegnać się przed wyjazem do Tokio.

Program otwarcia pierwszego turnieju BNP Paribas Poland Open na nowym korcie centralnym Klubu Tenisowego Arka Gdynia zawiera kilka interesujących punktów: rozmowy z dwójką gwiazd polskiego tenisa, trening z dziećmi oraz pokazowy mecz mikstów Iga Świątek i dyrektor turnieju BNP Paribas Poland Open, świetny deblista Marcin Matkowski kontra Hubert Hurkacz i Klaudia Jans-Ignacik, która była m. in. finalistką turnieju Roland Garros w mikście.

Są także przewidziane dwa tie-breaki (do siedmiu punktów) z Igą i Hubertem, które można wylicytować podczas specjalnej aukcji do 9 lipca (link na platformie Allegro Charytatywni już działa – https://allegro.pl/oferta/tie-break-z-iga-swiatek-i-hubertem-hurkaczem-10868246738).

Dochód z tej licytacji oraz dochód z biletów sprzedanych na uroczystość otwarcia (są dostępne na portalu eBilet.pl) zostanie przekazany na rozwój Akademii Przyszłości – to ogólnopolski projekt społeczny organizowany od 2003 roku przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest pomoc edukacyjna skierowana do dzieci ze szkół podstawowych, polegająca przede wszystkim na budowaniu poczucia własnej wartości, rozwijaniu dziecięcego potencjału i zachęcaniu do wielkich marzeń.

Turniej główny BNP Paribas Poland Open zaczyna się w poniedziałek 19 lipca (kwalifikacje w sobotę 17 lipca). Wśród potwierdzonych uczestniczek są m. in. dwie Polki – Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch, także Julia Putincewa (Kazachstan), Tamara Zidansek i Polona Hercog (obie Słowenia) i wimbledońska rywalka Igi Świątek Irina-Camelia Begu (Rumunia).