Wyróżniając się pogodnym usposobieniem, Grant występował zwykle w roli błyskotliwego, dowcipnego bohatera, pełnego uroku, choć nie bez wad, czasem cynicznego, lecz zawsze kochanego przez kobiety.
W wieku 14 lat opuścił dom i zaczął występować jako piosenkarz, tancerz i żongler w znanym wodewilowym zespole wędrownym. W 1920 roku wraz z nimi wyjechał do Nowego Jorku i tam zaczął szukać pracy. Trzy lata później wrócił do Anglii i występował w komediach muzycznych. Zaangażowany jako dubler trafił na Broadway, gdzie występował w musicalach i operetkach. W 1932 roku debiutował na ekranie i szybko został zauważony.
Od połowy lat 30. był już gwiazdą, specjalizował się w rolach komediowych, grając w filmach takich mistrzów kina jak: Capra, Hawkes, Cukora, Walsha. Wśród najbardziej znanych jego filmów są: "Tylko aniołowie mają skrzydła", "Moja najmilsza żona", "Historia filadelfijska", "Kierunek: Tokio", "Night and Day".
Cary Grant, a właściwie Archibald Alec Leach urodził się w 1904 r. Bristolu w Wielkiej Brytanii, ale swoje życie i karierę związał ze Stanami Zjednoczonymi, do których wyemigorwał w latach 20-tych XX w. Początkowo występował na nowojorskich scenach Broadway'u i w Saint Louis. W latch 30-tych przeprowadził się do Los Angeles. Tam zmienił nazwisko, podpisał pięcioletni kontrakt z Paramount i jego kariera zaczęła nabierać rozpędu. Grał u boku Marleny Dietrich, Mae West i Katharine Hepburn. Znany jest też z wielu komedii obyczajowych, ale najbardziej rozsławiły go role w filamch Alfreda Hitchcocka takich jak „Podejrzenie", „Złodziej w hotelu", „Osławiona" czy „Północ, północny zachód". Wielką popularność przyniosłą mu postać krytyka teatralnego w filmie "Arszenik i stare koronki". Zmarł 29 listopada 1986
W niedzielę TCM zaprasza na wspomnienie jednych z najciekawszych ról Cary'ego Granta: