Tydzień rozpocznie Towarzystwo Prze-Twórcze. Obok Renaty Piotrowskiej wystąpią m.in. Amerykanin Michael Schumacher (m.in. Magpie Music Dance Company) i Iwona Olszowska – współczesna tancerka z Krakowa mająca wśród polskich tancerzy chyba największe doświadczenie sceniczno-warsztatowe. Wspólnie wystawią improwizowany „Just Say It” poświęcony problemom w komunikacji międzyludzkiej (24.09, IMKA).
[wyimek] [link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Z kulturą na Ty - Poleć swoje wydarzenie kulturalne![/link][/wyimek]
Wiele oczekuję po kolejnych – tym razem japońskich – pokazach. Ohashi & Dancers opowiedzą o zatłoczonym, multikulturowym Tokio techniką wywodzącą się z butoh (Kakuya Ohashi wzoruje się na filozofii ruchu Tatsumiego Hijikaty). Z kolei zadziorny punkowiec Kentaro!! spojrzy w stronę... hip-hopu. Sprawdzimy więc, czy tzw. kultura miejska w Polsce jest tożsama z tą znaną z naprawdę wielkich metropolii (25.09 i 27.09, IMKA).
Następne spektakle poruszą problematykę ciała. Na pytanie, co sprawia, że identyfikujemy ciało jako męskie lub kobiece (czy odpowiada za to wygląd, ruch, stereotypowy gest), odpowie spektakl „Gender Jungle – Wo/man” Doris Stelzer (25.09, IMKA). Kwestią kontrastu ciała pięknego z ułomnym zajmie się Alessandro Sciarroni (26.09, IMKA), a tematem przynależności ruchu do określonej konwencji Olivier Dubois, który potrafi połączyć balet z tańcem go-go (26.09, IMKA).
Najtrudniej będzie się dostać na pokaz Compagnie Marie Chouinard w Teatrze Polskim, bo każdy chciałby zobaczyć na żywo „Święto wiosny” Strawińskiego w interpretacji słynnej Kanadyjki (28.09).