04:44
10.07.2023

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 502
23:59
09.07.2023

Kończymy relację

Kolejne doniesienia z Ukrainy będziemy podawali od rana.

23:57
09.07.2023

Alarmy powietrzne na Ukrainie

Na terenie obwodów donieckiego i charkowskiego ogłoszono alarmy powietrzne.

23:47
09.07.2023

Zełenski o zmuszeniu Putina do negocjacji

W rozmowie z ABC News prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie zakwestionował doniesień "Washington Post", iż dyrektor CIA William Burns podczas niedawnej tajnej wizyty w Kijowie usłyszał, że celem ukraińskiej kontrofensywy jest zbliżenie się do granic Krymu i zmuszenie prezydenta Rosji Władimira Putina do negocjacji.

Pytany, czy to realne, Zełenski odparł, że logiczne jest, iż gdy Ukraina dojdzie do administracyjnych granic okupowanego Krymu, "jest bardzo prawdopodobne, że Putin zostanie zmuszony do poszukiwania dialogu z cywilizowanym światem, inaczej niż przed inwazją na pełną skalę, ponieważ będzie osłabiony".

23:24
09.07.2023

Demokraci mają wątpliwości ws. amunicji kasetowej dla Ukrainy

Zdaniem Barbary Lee z Izby Reprezentantów, amunicja kasetowa to "przekroczenie granicy".

Czytaj więcej

Amunicja kasetowa dla Ukrainy. Wątpliwości polityków z USA
22:59
09.07.2023

Ukraiński weteran wyproszony z samolotu

Czytaj więcej

Oburzające zachowanie Wizz Aira. Ukraiński weteran wyproszony, bo nie miał nogi
22:40
09.07.2023

Malar o sytuacji na froncie

W niedzielę sytuacja na froncie wschodnim i południowym nie uległe znaczącym zmianom - oświadczyła wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar. Dodała, że na wschodzie na wszystkich kierunkach ofensywy Rosjan toczą się "zaciekłe walki", natomiast na kierunku bachmuckim Rosjanie są w defensywie.

Według Malar, na froncie południowym wzdłuż linii ofensywy wojsk ukraińskich w rejonach Melitopola i Berdiańska trwają gorące walki.

22:17
09.07.2023

Ostrzał na północy Ukrainy

Sumska Obwodowa Administracja Wojskowa podała, że w niedzielę wojska rosyjskie przeprowadziły w regionie dwa ataki moździerzowe. Na terenie dwóch przygranicznych hromad (gmin) w obwodzie sumskim odnotowano uderzenia 11 pocisków, nie było ofiar w ludziach ani zniszczeń infrastruktury cywilnej.

21:57
09.07.2023

Ukraiński nalot na pozycje Rosjan

Sztab Generalny Ukrainy podał, że ukraińskie lotnictwo przeprowadziło uderzenie z powietrza na miejsce koncentracji siły żywej wojsk rosyjskich. Według tego źródła, ukraińskie wojska rakietowe i artyleryjskie przeprowadziły dwa ataki na miejsca koncentracji sił i sprzętu wojsk rosyjskich, dwie jednostki artylerii oraz dwa stanowiska prowadzenia walki radioelektronicznej.

21:35
09.07.2023

Kułeba o rozmowach z Blinkenem

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba poinformował, że przed szczytem NATO w Wilnie odbył "produktywną" rozmowę z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem. "Zostało 48 godzin (do rozpoczęcia szczytu - red.), pracujemy, by ostateczne decyzje były korzystne dla wszystkich: Ukrainy, NATO i globalnego bezpieczeństwa" - oświadczył Kułeba.

Ukraiński minister przekazał, że podziękował Stanom Zjednoczonym za kolejny pakiet wsparcia wojskowego, "który obejmuje bardzo potrzebną amunicję".

21:10
09.07.2023

Erdogan i Biden rozmawiali o wstąpieniu Szwecji do NATO

Prezydenci Turcji i USA, Recep Tayyip Erdoğan i Joe Biden, podczas rozmowy telefonicznej omówili sprawę wniosku Szwecji o przystąpienie do NATO - poinformowała kancelaria tureckiego przywódcy. W komunikacie czytamy, że Erdoğan i Biden uzgodnili, że spotkają się w Wilnie, by omówić relacje dwustronne i kwestie regionalne. W Wilnie 11 i 12 lipca odbędzie się szczyt NATO.

20:47
09.07.2023

Austriacki koncern nie rezygnuje z rosyjskiego gazu

OMV nie zerwie umowy na gaz ziemny z Gazpromem. Rosjanie sprzedają mu surowiec po bardzo korzystnych cenach.

Czytaj więcej

Austriacki biznes nie porzuci Rosji i rosyjskiego gazu
20:29
09.07.2023

Ostrzał w obwodzie dniepropietrowskim

Władze obwodu dniepropietrowskiego przekazały, że w niedzielę wojska rosyjskie ostrzelały z ciężkiej artylerii Nikopol. Według tego źródła, nie było ofiar w ludziach, kilka budynków zostało uszkodzonych.

20:09
09.07.2023

Berysław. Doniesienia o ostrzale

Administracja obwodu chersońskiego podała, że wojsko rosyjskie ostrzelało Berysław, zaś jeden pocisk trafił w okolice miejscowego szpitala, raniąc dyrektora placówki medycznej. W komunikacie poinformowano, że życiu 45-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.

19:45
09.07.2023

Ukraińcy przeprowadzili badania wśród rosyjskich jeńców. Jedna trzecia krytykuje armię

- Chcieliśmy zrozumieć jaki jest średniostatystyczny rosyjski okupant, jaki jest jego socjologiczny portret, jak widzi i jak rozumie otaczający świat – wyjaśniał Andrij Jusow z Koordynacyjnego Sztabu Ukrainy ds. Jeńców i jednocześnie przedstawiciel służby prasowej ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Czytaj więcej

Portret najeźdźcy - ukraińskie badania wśród rosyjskich jeńców
19:26
09.07.2023

Śmigłowce z Polski dla Ukrainy

Według informacji "The Wall Street Journal", Polska przekazała Ukrainie śmigłowce Mi-24.

Czytaj więcej

Nieoficjalnie: Polska przekazała Ukrainie śmigłowce Mi-24
19:05
09.07.2023

Ukraina wyprodukowała w czerwcu więcej pocisków niż w całym ubiegłym roku

W czerwcu bieżącego roku ukraiński przemysł obronny wyprodukował więcej pocisków moździerzowych i artyleryjskich niż w całym ubiegłym roku - powiedział w rozmowie z Bloombergiem Ołeksandr Kamyszin, minister strategicznych gałęzi przemysłu Ukrainy. - Musimy być ambitni, bo nie mamy wyboru. Naszym celem jest uczynienie z Ukrainy arsenału wolnego świata - tłumaczył. Jednocześnie zaznaczył, że to, ile tych pocisków wyprodukowano, jest tajemnicą.

18:50
09.07.2023

Walki w Donbasie

W codziennym komunikacie dotyczącym działań na froncie ukraińskie wojsko podało, że siły rosyjskie koncentrują swe główne wysiłki w rejonie Łymanu, Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki w obwodzie donieckim, gdzie trwają ciężkie walki. W ciągu doby na tym odcinku frontu doszło do 27 starć zbrojnych - przekazała strona ukraińska.

18:30
09.07.2023

Ukraińskie dowództwo o działaniach wojsk rosyjskich

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły na cele na Ukrainie 27 ataków z powietrza oraz 37 uderzeń za pomocą wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet - podał Sztab Generalny Ukrainy dodając, że są ofiary wśród cywilów i zniszczenia infrastruktury cywilnej.

Według ukraińskiego dowództwa, ryzyko ataków rakietowych na terenie całej Ukrainy pozostaje wysokie.

18:12
09.07.2023

Doniesienia o eksplozji w pobliżu Melitopola

Lojalny wobec władz w Kijowie mer okupowanego przez wojska rosyjskie Melitopola (obwód zaporoski), Iwan Fedorow, napisał w mediach społecznościowych, że według informacji przekazywanych przez mieszkańców na północ od miasta doszło do "potężnej eksplozji", a według wstępnych informacji do zdarzenia doszło na terenie bazy wojskowej Rosjan.

17:44
09.07.2023

Próbowali rozebrać niewybuch. Cywile ranni

Dwaj cywile zostali ranni w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w jednej z wsi w rejonie berysławskim obwodu chersońskiego. Według chersońskiej administracji, mężczyźni w wieku 27 i 35 lat próbowali rozebrać obiekt wybuchowy nieznanego pochodzenia, gdy doszło do eksplozji.

17:15
09.07.2023

Duży pożar w Kijowie. Kliczko podał nowe informacje

W stolicy Ukrainy doszło do dużego pożaru, według pierwszych doniesień słychać było eksplozję. Mer Kijowa Witalij Kliczko przekazał, że pożar został spowodowany uderzeniem samochodu w stację paliw. W wyniku pożaru budynek stacji został całkowicie zniszczony, spłonęło także osiem pojazdów. Trzy osoby z poparzeniami trafiły do szpitali.

16:46
09.07.2023

Ministerstwo Obrony Ukrainy o stratach Rosji

Wiceminister obrony Ukrainy Ołeksandr Pawluk podał, że w ciągu tygodnia na Ukrainie straty Rosjan w ludziach wyniosły 4380 żołnierzy. W tym okresie wojska rosyjskie miały też stracić m.in. 26 czołgów, 76 pojazdów opancerzonych i 178 jednostek artylerii.

16:25
09.07.2023

Rozmowy Turcji i Rosji ws. umowy zbożowej

Minister spraw zagranicznych Turcji Hakan Fidan podczas rozmowy telefonicznej z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem omówił sytuację na Ukrainie oraz sprawę umowy zbożowej - podają tureckie i rosyjskie źródła.

Ostatnio prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan po rozmowach z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim wyraził nadzieję, że umowa, która ma wygasnąć 18 lipca, zostanie przedłużona.

16:12
09.07.2023

Pomoc wojskowa Francji dla Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Francji Catherine Colonna w rozmowie z RFI zadeklarowała, że Paryż przygotowuje nowe dostawy pomocy wojskowej dla Kijowa, by stale uwzględniać najpilniejsze potrzeby zgłaszane przez Ukrainę. - Francja wielokrotnie deklarowała, że ​​będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne - powiedziała szefowa francuskiego MSZ.

15:59
09.07.2023

Stefanczuk w Rydze rozmawia o potrzebach obronnych Ukrainy

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu (Rady Najwyższej) Rusłan Stefanczuk przekazał, że w Rydze rozmawiał z przewodniczącym łotewskiego Sejmu Edvardsem Smiltēnsem. Stefanczuk podziękował Łotwie za pomoc przekazaną Ukrainie, wynoszącą 1,3 proc. PKB.

Ukraiński polityk podał, że głównym celem spotkania było osiągnięcie "międzynarodowego konsensusu w sprawie drogi Ukrainy do NATO" w przededniu szczytu Sojuszu w Wilnie. "Omówiono również potrzeby obronne Ukrainy" - napisał w mediach społecznościowych Stefanczuk.

15:44
09.07.2023

Rosjanie informują o kolejnych zestrzelonych pociskach

Gubernator obwodu briańskiego Aleksandr Bogomaz przekazał w mediach społecznościowych, że w niedzielę rosyjskie siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dwa ukraińskie pociski w regionie. Bogomaz przekazał, że w wyniku upadku jednego z pocisków zniszczony został tartak we wsi Bytosz i że nikt nie został ranny.

Wcześniej szef władz okupowanego przez Rosję Krymu Siergiej Aksjonow informował o zestrzeleniu pocisku manewrującego w pobliżu miasta Kercz na wschodzie Półwyspu Krymskiego. Aksjonow nie sprecyzował, skąd odpalona została rakieta.

15:19
09.07.2023

Doniesienia o ostrzale Chersonia

Szef chersońskiej administracji Ołeksandr Prokudin podał w mediach społecznościowych, że ok. godz. 13:00 wojska rosyjskie ostrzelały dzielnicę mieszkalną Chersonia. W wyniku ostrzału ranna została 66-letnia kobieta, której życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - czytamy.

14:59
09.07.2023

Prawie 500 dzieci zabitych od początku wojny

Według prokuratury generalnej Ukrainy od początku wojny zginęło co najmniej 494 dzieci, ponad 1000 dzieci zostało rannych.

„Liczby te nie są ostateczne. Trwają prace nad ich ustaleniem w miejscach działań wojennych, na terytoriach czasowo okupowanych i wyzwolonych” – podaje prokuratura.

14:44
09.07.2023

WSJ: Polska potajemnie wysłała na Ukrainę kilkanaście śmigłowców Mi-24

Polska wysłała niedawno Ukrainie około tuzina radzieckich śmigłowców szturmowych Mi-24 w ramach nieujawnionego transferu - podają anonimowe źródła cytowane przez Wall Street Journal.

14:22
09.07.2023

Erdogan chce przedłużyć umowę zbożową o kolejne trzy miesiące

 Inicjatywa zbożowa Morza Czarnego, umożliwiająca Ukrainie kontynuowanie eksportu zboża w czasie wojny na pełną skalę w Rosji, została przedłużona 17 maja i ma wygasnąć 18 lipca.

- Mam nadzieję na przedłużenie – powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan 8 lipca. - Mamy nadzieję, że umowa będzie przedłużana co najmniej raz na trzy miesiące, a nie co dwa miesiące. Podejmiemy wysiłek w tym zakresie i spróbujemy wydłużyć ten okres do dwóch lat – powiedział Erdogan.

14:01
09.07.2023

Rosyjscy blogerzy znowu dymisjonują Siergieja Szojgu

Czytaj więcej

Think tank: Powracają pogłoski o dymisji Siergieja Szojgu
13:37
09.07.2023

Relacje z Turcją są dla Rosjan „zbyt ważne”

Chociaż uwolnienie przez Turcję ukraińskich dowódców Azowa będzie postrzegane przez Rosję jako „policzek w twarz”, jest mało prawdopodobne, aby miało to poważny wpływ na stosunki między Moskwą a Ankarą - powiedział analityk wojskowy Pavel Felgenhauer.

„Nie sądzę, że doprowadzi to do poważnych reperkusji dla Erdogana. Moskwa zrobi trochę hałasu, a potem będzie próbowała zapomnieć o całej sprawie” – powiedział.

„Stosunki między Moskwą a Ankarą są zbyt ważne, aby Rosja naprawdę ryzykowała poważną, poważną konfrontację… Turcja jest bardzo ważna strategicznie pod względem handlu i kontroli nad Bosforem”.

13:17
09.07.2023

Zełenski o rozmowach z Andrzejem Dudą przed szczytem NATO

Prezydent Zełenski oświadczył, że on i prezydent Polski Andrzej Duda zgodzili się współpracować, aby osiągnąć „najlepszy możliwy wynik” dla Ukrainy.

- Podczas spotkania w Łucku odbyliśmy z Andrzejem Dudą krótką, ale bardzo merytoryczną dyskusję na temat zbliżającego się szczytu NATO w Wilnie. Uzgodniliśmy, że wspólnie będziemy pracować, aby uzyskać jak najlepszy wynik dla Ukrainy - napisał prezydent Ukrainy na Twitterze

12:57
09.07.2023

Kambodża wzywa Ukrainę, by nie używała bomb kasetowych

Premier Kambodży Hun Sen wezwał Ukrainę, by nie używała bomb kasetowych, dodając, że „prawdziwymi ofiarami będą Ukraińcy”.

Hun Sen napisał na Twitterze: Największym niebezpieczeństwem dla Ukraińców na wiele lat byłoby użycie bomb kasetowych na terenach okupowanych przez Rosję na terytorium Ukrainy.

Przytoczył „bolesne doświadczenia” Kambodży związane z amerykańską amunicją kasetową zrzuconą na początku lat 70. - To już ponad pół wieku. Nie było jeszcze środków, aby je wszystkie zniszczyć. W ramach współczucia dla narodu ukraińskiego apeluję do prezydenta USA jako dostawcy i prezydenta Ukrainy jako odbiorcy, aby nie używali bomb kasetowych w czasie wojny, ponieważ prawdziwymi ofiarami będą Ukraińcy.

12:35
09.07.2023

Rosja twierdzi, że zestrzeliła pocisk nad Krymem

Rosyjskie systemy obrony powietrznej zestrzeliły pocisk manewrujący w pobliżu miasta Kercz - poinformował gubernator Krymu Siergiej Aksjonow. Dodał, że incydent nie spowodował szkód ani ofiar.

Aksionow nie sprecyzował, skąd wystrzelono pocisk.

Czytaj więcej

Ukraińska rakieta nad Mostem Krymskim. W korku pół tysiąca pojazdów
12:15
09.07.2023

Rosjanie mieli stracić w ciągu ostatniej doby więcej niż dwie kompanie w rejonie Tawrii

Rosjanie stracili ponad dwie kompanie żołnierzy zabitych i rannych w walkach w rejonie Tawrii - poinformował generał Ołeksandr Tarnawski, dowódca operacyjnego i strategicznego zgrupowania wojsk Tawria. Według niego ukraińskie jednostki artylerii wykonały w ciągu ostatnich 24 godzin 1437 zadań w tym sektorze.

Ukraińcy zniszczyli 23 sztuki rosyjskiego sprzętu wojskowego, trzy składy amunicji i stanowisko dowodzenia.

11:53
09.07.2023

Kułeba: Droga Ukrainy do NATO skróci się po szczycie

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba oświadczył, że po zbliżającym się szczycie Sojuszu droga Ukrainy do NATO ma się skrócić. Według niego „zapadło już kilka ważnych decyzji dla Ukrainy i NATO”.

11:18
09.07.2023

Sondaż: Prawie 70% Rosjan chce reelekcji Putina w 2024 roku

Według niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Rosyjskie Centrum Lewady, 68% ankietowanych obywateli Rosji chce reelekcji Władimira Putina w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

10:45
09.07.2023

Prezydenci Polski i Ukrainy w Łucku. Hołd ofiarom rzezi wołyńskiej

Czytaj więcej

Prezydenci Polski i Ukrainy oddali hołd ofiarom Wołynia
10:25
09.07.2023

Jeden z największych banków na Ukrainie należy wciąż do Rosjan 

Rząd w Kijowie chce przejąć JSC Sense Bank, którego właścicielami są między innymi rosyjscy oligarchowie.

Czytaj więcej

Ukraińcy przejmują duzy rosyjski bank. MFW ma wątpliwości
09:50
09.07.2023

Siły ukraińskie posuwają się naprzód w okolicach Bachmutu

Siły Ukrainy kontynuują postępy w sektorze Bachmutu, podczas gdy Rosjanie w niektórych miejscach wpadają w pułapki - poinformował dowódca ukraińskich sił lądowych generał pułkownik Ołeksandr Syrski.

„Kierunek Bachmut. Odnosimy sukcesy. Siły Obrony cały czas posuwają się do przodu, a wróg jest w niektórych miejscach uwięziony” – podkreślił dowódca.

Syrsky pokazał także film przedstawiający „doskonałą pracę grupy „Prywyd” [„Duch”] Oddzielnej Brygady Prezydenckiej im. Hetmana Bohdana Chmielnickiego”. „Snajper ze znakiem wywoławczym „Alfa” działa. Zniszczył wroga jednym strzałem z 1200 metrów” — napisał Syrski.

Podczas pracy snajpera grupa zestrzeliła wrogi samolot bezzałogowy - podał.

09:27
09.07.2023

Zełenski mianował nowego dowódcę Gwardii Narodowej Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował Ołeksandra Piwnienkę dowódcą Gwardii Narodowej Ukrainy.

„Wśród nas jest teraz Bohater Ukrainy Ołeksandr Piwnenko, potężny żołnierz Gwardii Narodowej, oficer bojowy, który zasłużył się w walkach z okupantem rosyjskim, a zwłaszcza w bitwach o Bachmut. Mianowałem Bohatera Ukrainy Ołeksandra Piwnienkę na Dowódca Gwardii Narodowej Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Prezydent życzył nowemu dowódcy Gwardii Narodowej wyzwolenia całej ukraińskiej ziemi, powrotu wszystkich Ukraińców, a także upragnionego zwycięstwa.

08:48
09.07.2023

Putin wyrozumiały dla najemników Grupy Wagnera

Czytaj więcej

Think tank: Putin wyrozumiały dla najemników grupy Wagnera. Jakie ma powody?
08:29
09.07.2023

Rosyjska liczba ofiar wojskowych na Ukrainie wzrosła do ok. 234 040

Rosja straciła już na Ukrainie ok. 234 040 żołnierzy (600 w ciągu ostatniej doby) - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W okresie od 24 lutego 2022 r. do 9 lipca 2023 r. łączne straty bojowe Rosji obejmowały również 4078 czołgów, 7964 bojowych wozów opancerzonych, 4366 systemów artyleryjskich, 668 rakiet wielokrotnego startu, 413 zestawów przeciwlotniczych, 315 samolotów, 309 śmigłowców, 6929 pojazdów silnikowych i zbiorników paliwa, 18 okrętów wojennych/łodzi, 3685 bezzałogowych statków powietrznych, 628 specjalnych jednostek wyposażenia. W sumie zestrzelono 1271 wrogich pocisków manewrujących.

08:03
09.07.2023

Biden w drodze na szczyt NATO

Prezydent USA Joe Biden jest w drodze do Europy, aby wziąć udział w szczycie NATO na Litwie, gdzie rozszerzenie sojuszu i zatwierdzenie przez USA amunicji kasetowej prawdopodobnie będą kluczowymi punktami rozmów.

Zdaniem sekretarza generalnego Sojuszu, Jensa Stoltenberga, szczyt „będzie jasnym przesłaniem: NATO jest zjednoczone, a rosyjska agresja się nie opłaci”. Ale NATO również walczyło o przezwyciężenie podziałów w ważnych kwestiach. Finlandia została w tym roku przyjęta do sojuszu, ale członkostwo Szwecji zostało wstrzymane przez Turcję i Węgry.

Nie ma również zgody co do tego, jak szybko zaprosić Ukrainę do NATO. Państwa na wschodniej flance sojuszu chcą działać szybko, traktując to jako sposób na powstrzymanie rosyjskiej agresji. Stany Zjednoczone i inne kraje opowiadają się za bardziej ostrożnym podejściem.

Biden powiedział w wywiadzie dla CNN, który został wyemitowany w piątek: „Nie sądzę, aby w NATO była jednomyślność co do tego, czy włączyć Ukrainę do rodziny NATO teraz, w tym momencie, w środku wojny”.

07:37
09.07.2023

10 zabitych, 13 rannych w rosyjskim ostrzale obwodu donieckiego

Dziesięciu cywilów zginęło, a 13 zostało rannych w rosyjskim ostrzale obwodu donieckiego w ciągu ostatniej doby - podał szef Donieckiej Obwodowej Administracji Wojskowej Pawło Kyrylenko na Telegramie.

„8 lipca 2023 r. Rosjanie zabili 10 cywilów w obwodzie donieckim - dziewięciu w Łymaniu i jednego w Awdijiwce. Trzynaście osób zostało rannych” – napisał Kyrylenko.

07:13
09.07.2023

Ukraińscy artyści podczas szczytu NATO w Wilnie

W Wilnie na ulicy w pobliżu Litewskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, największego centrum wystawienniczego krajów bałtyckich i gospodarza zbliżającego się szczytu NATO, zainstalowano wystawę sztuki ukraińskiej.

06:55
09.07.2023

Plus Minus: Ponieważ z powodu sankcji drogie alkohole są w Rosji trudniej dostępne, do ich zakupów zaangażowano wywiad

Czytaj więcej

Rosyjski sposób na wojnę w Ukrainie – alkohol
06:35
09.07.2023

Reuters: Wojska Wagnera nie opuszczają Republiki Środkowej Afryki

Siły Grupy Wagnera, które stacjonują w Republice Środkowej Afryki, nie opuszczą kraju, ale przeprowadzą rotację wojsk - powiedział Reuterowi rzecznik prezydenta tego kraju.

06:25
09.07.2023

Rosja przygotowuje się do eksportu skradzionego zboża z okupowanej Ukrainy do Chin

 Rosja wdraża środki w okupowanych regionach Ukrainy, które pozwolą jej na eksport skradzionych produktów rolnych, w tym zboża, do Chin - poinformowało 8 lipca Narodowe Centrum Oporu Ukrainy.

06:01
08.07.2023

Relacja z sobotnich wydarzeń

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 500