- Chcemy dać uczniom możliwość pogłębienia wiedzy przed jednym z najważniejszych  egzaminów w  ich życiu. Matematyka znów jest przedmiotem obowiązkowym na maturze, a wiadomo ile może sprawiać trudności, dlatego tak wiele starań wkładamy w to, by w merytoryczny sposób wspierać maturzystów. Jak pokazały nasze obserwacje, często wiedza przekazywana podczas szkolnych standardowych wykładów nie jest przez uczniów w pełni przyswajana, dlatego prelegenci poprowadzą zajęcia w interesujących formach tak, by słuchaczy nie tylko przygotować do egzaminu dojrzałości, ale zaciekawić i zainspirować do dalszego odkrywania świata matematyki - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca projektu.

Maturzyści z Poznania, Krakowa, Katowic i Warszawy będą mieli możliwość opracowania zagadnień takich, jak: wielomiany i funkcje wymierne, ciągi liczbowe, funkcje trygonometryczne, stereometria, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa.

Wykłady  dla maturzystów odbywają się przy współpracy  z uczelniami wyższymi takimi, jak: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie. W tym roku do grona współorganizatorów dołączyła Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera z Krakowa.

Udział w wykładach jest bezpłatny. Niebawem na stronie www.kalkulatory.pl ruszy internetowa rejestracja uczestników.  Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach stacjonarnych, organizatorzy udostępnili na swoim fanpage na portalu Facebook aplikację "Dziś Matura". Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne z puli 370 zadań matematycznych. Aplikację można odnaleźć na www.facebook.com/Kalkulatorypl