Opracowanie artykułów lub poprawianie istniejących to jednak dobra okazja do nauki - uważa Michał Cieślikowski, prezes zarządu NetClub SGH. - Jednym z naszych celów jest także integracja istniejących studenckich kół naukowych z różnych uczelni, które mogą współpracować przy tym projekcie - dodaje.

Studenci z kół naukowych chcący wziąć udział w projekcie mają do dyspozycji specjalną roboczą wersję Wikipedii OpenWiki do umieszczania testowych artykułów przed ich akceptacją i ostateczną publikacją. Artykuły trafią do Wikipedii po akceptacji pracowników naukowych - opiekunów koła naukowego.

Organizatorzy projektu współpracują w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, które ma prawo do zgłaszania poprawek do proponowanych artykułów. Studenci korzystają także z pomocy zawodowej korektorki, która zadba o stylistyczną stronę artykułów.

Już dwa lata temu akcję poprawiania haseł w polskiej wersji Wikipedii przeprowadzili studenci Politechniki Warszawskiej m.in. wykładowcy Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej oraz członkowie koła naukowego studentów zarządzania projektami.

W polskiej wersji tej encyklopedii  znajduje się ponad 940 tys. haseł. Wikipedia nie ustrzegła się jednak przed pomyłkami. Przykładem może być stworzona prze internautów w latach 2004 - 2006 fikcyjna postać działacza komunistycznego Henryka Batuty.