W Warszawie na symboliczną godzinę zostanie wygaszone oświetlenie takich obiektów jak  Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki, Muzeum Narodowe, Zachęta, Uniwersytet Warszawski, Ministerstwo Finansów, hotele i centra handlowe. W Krakowie zgaśnie oświetlenie Sukiennic i Kopca Kościuszki, w Gdańsku – Złotej Bramy i Bazyliki Mariackiej, a w Katowicach – Spodka.

W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło ponad 54 tys. miast w 150 państwach. Na równo 60 minut zgasły iluminacje wielu znanych obiektów, m.in. Sfinksa i piramidy w Gizie, Ptasiego Gniazda (Stadionu Olimpijskiego) w Pekinie, wieży Eiffla w Paryżu, Las Vegas Strip, pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Pałacu Buckingham i Big Bena, Akropolu w Atenach, rzymskiego Koloseum, Empire State Building, Góry Stołowej w Cape Town.

Udział w Godzinie dla Ziemi WWF jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.godzinadlaziemi.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na godzinę.

W kampanię angażują się znane osoby i instytucje, które aby zachęcić innych do przyłączenia się do akcji podejmują ekologiczne wyzwania. Jeśli do akcji włączy się odpowiednia liczba osób,  Michał Piróg i Agnieszka Szulim przepłyną Wisłę na tratwie, a Kinga Rusin zdobędzie szczyt Pałacu Kultury i Nauki w szpilkach – o tych i innych wyzwaniach można przeczytać na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

Z kolei miasto stołeczne zobowiązało się do postawienia 100 stojaków rowerowych, jeśli do akcji przyłączy się przynajmniej 10 tys. osób. Cel ten został już osiągnięty – dziś zarejestrowanych było już blisko 30 tys. osób, a liczba ta stale rośnie.